Rusza nabór spektakli na Festiwal Talia 2018

Serdecznie zapraszamy do udziału w 22. edycji Ogólnopolskiego Festiwalu Komedii Talia 2018, który odbędzie się w dniach od 21 do 30 września. Na karty zgłoszeniowe czekamy do 18 maja 2018 roku.

Chcielibyśmy aby rok 2018, w którym obchodzimy setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości, stał się okazją do zaprezentowania na naszej scenie inscenizacji na podstawie najwybitniejszych i najbardziej interesujących tekstów polskiej literatury komediowej. Jesteśmy ciekawi interpretacji dzieł należących do klasyki polskiej komedii i współczesnych tekstów, podejmujących temat “polskości” wczoraj i dziś, piętnujących nasze słabości, w dowcipny sposób komentujący “coraz bardziej otaczającą nas” rzeczywistość. – mówi Marcin Hycnar.

O wyborze najlepszego spektaklu i przyznaniu statuetki Tarnowskiej Talii oraz nagrody pieniężnej zadecyduje jury Festiwalu. Natomiast tarnowska publiczność w Plebiscycie Publiczności wybierze własne zwycięskie przedstawienie. Dodatkowo zostaną przyznane nagrody indywidualne dla aktorów i twórców przedstawień.

Jeżeli jesteście Państwo zainteresowani udziałem w Festiwalu zachęcamy do zapoznania się z regulaminem oraz wypełnienia i przesłania karty zgłoszenia spektakli do 18 maja 2018 roku.

Na zdjęciu Ewa Jakubowicz oraz Maciej Babicz, laureat wyróżnienia aktorskiego za rolę w spektaklu “Porachunki z katem” w reż. Marcina Hycnara, fot. Paweł Topolski

Regulamin konkursu oraz formularz zgłoszeniowy znajdują się w załącznikach:

Regulamin: http://www.teatr.tarnow.pl/files/Talia%202018%20-%20regulamin.pdf

Karta zgłoszenia: http://www.teatr.tarnow.pl/files/Talia%202018%20-%20zg%C5%82oszenie.pdf

Karta zgłoszenia w formacie doc.: http://www.teatr.tarnow.pl/contents/view/duza-scena

Załączniki