Weekend Funduszy Europejskich

W dniach od 11 do 13 maja, realizowany będzie projekt „Dni Otwarte Funduszy Europejskich w Małopolsce” (DOFE) czyli największe wydarzenie dla projektów europejskich w Polsce. 

Wzorem lat ubiegłych Teatr im. Ludwika Solskiego w Tarnowie, jako beneficjent środków unijnych włącza się do akcji i serdecznie zaprasza do korzystania z promocyjnych cen, przygotowanych na te dni.

W okresie od maja 2009 roku do kwietnia 2011 trwała przebudowa siedziby głównej teatru realizowana w ramach Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego. Łączna wartość projektu modernizacji teatru wyniosła ok. 15 mln złotych. Połowa tej sumy to środki unijne w ramach Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego, druga część to wkład Gminy Miasta Tarnowa. Z kolei w lutym tego roku, rozpoczął się remont zaplecza technicznego teatru. W wyniku dwóch procedur konkursowych uzyskaliśmy ponad trzy miliony dofinansowania. Dwa miliony pochodzi z Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014 – 2020. Natomiast Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego przyznało dofinansowanie w wysokości 1,3 mln zł w ramach programu Promesa 2017, z budżetu Gminy Miasta Tarnowa blisko dwa miliony i półtora miliona wkładu własnego teatru. Całość inwestycji ma kosztować sześć milionów, a jej realizacja potrwa do końca października 2018 roku – przypomina dyrektor naczelny Rafał Balawejder

Zapraszamy do odwiedzenia tarnowskiego teatru i skorzystania z atrakcyjnej ceny, która będzie dostępna na spektakle w ramach Weekendu Funduszy Europejskich. Polecamy spektakl “Disco Solski” Łukasza Fijała, z muzyką na żywo, gdzie trójka aktorów Karolina Gibki, Ireneusz Pastuszak, Tomasz Wiśniewski oraz muzycy Jacek Bielecki, Sylwester Malinowski oraz Piotr Niedojadło przeniosą widzów w świat muzyki disco polo, prezentując znane piosenki w nowych, zaskakujących aranżacjach. 17 piosenek w stylizacje na blues, jazz, muzykę latynoską, musical, rocka, balladę pop czy dubstep tworzy opowieść o uczuciach, przeszłości, marzeniach i rezygnacji, w końcu porozumieniu i przyjaźni.
Polecamy także spektakl “Zimorodek” autorstwa Williama Douglas Home’a, czyli komedię w dwóch aktach w starym angielskim stylu, z barwnie zarysowanymi postaciami, napisaną z humorem i odrobiną suspensu. Na scenie wystąpią: Dominika Markuszewska, Tomasz Piasecki oraz Mariusz Szaforz.

Na hasło “Fundusze Europejskie” bilety na wyżej wymienione spektakle za jedyne 10 zł od osoby

Rezerwacja biletów: – tel. (14) 688 32 87 lub 784 976 025

Gramy:

“Disco Solski”:  11 maja 2018 roku, godz. 19:00 oraz 13 maja, godz. 20:00

“Zimorodek”: 12 maja, godz. 16:00 i 13 maja 2018 roku, godz. 17:00

Serdecznie zapraszamy na Mickiewicza 4!

Załączniki