Rusza nabór na Talię 2017

Teatr im. Ludwika Solskiego ogłasza nabór spektakli na XXI Ogólnopolski Festiwal Komedii Talia 2017.

Zapraszam serdecznie Państwa Teatry do udziału w 21. edycji Ogólnopolskiego Festiwalu Komedii Talia 2017, który odbędzie się w dniach od 15 do 24 września, i będzie okazją do prezentacji spektakli komediowych z całej Polski. Chcielibyśmy – razem z nowym dyrektorem artystycznym Marcinem Hycnarem – by festiwal stał się miejscem prezentacji dokonań scenicznych artystów młodszego pokolenia. Ciekawi jesteśmy jak komedię, humor, żart postrzegają młodzi artyści teatralni. Po prostu – co śmieszy młodych?

Wzorem ubiegłych lat o wyborze najlepszego spektaklu i przyznaniu statuetki Tarnowskiej Talii oraz nagrody pieniężnej zadecyduje jury Festiwalu. Natomiast tarnowska publiczność w Plebiscycie Publiczności wybierze własne zwycięskie przedstawienie. Dodatkowo zostaną przyznane nagrody indywidualne dla twórców przedstawień.

Jeżeli jesteście Państwo zainteresowani udziałem w Festiwalu, proszę o zapoznanie się z regulaminem oraz wypełnienie i przesłanie karty zgłoszenia spektakli do 20 maja 2017 roku.” – Rafał Balawejder – dyrektor naczelny.

Na fotografii laureat GRAND PRIX TALIA 2012 – “Klub kawalerów” w reżyserii Łukasza Gajdzisa z Teatru Polskiego w Bydgoszczy (fot. Paweł Topolski).

Do pobrania:

  • Regulamin Talia 2017 
  • Karta Zgłoszenia Talia 2017

Załączniki