Grosze grają rolę – bilet do Solskiego za 500 groszy

W tym roku Dzień Teatru Publicznego obchodzony będzie już po raz trzeci. Teatr im. Ludwika Solskiego w Tarnowie przyłącza się do wspólnego świętowania. 20 maja w ramach ogólnopolskiej akcji GROSZE GRAJĄ ROLĘ, na tarnowskiej scenie zostanie zagrany spektakl „Hamlet” W. Shakespeare’a, w reż. Piotra Waligórskiego.

Sprzedaż biletów za okrągłe 5 złotych – prowadzona będzie w kasie tarnowskiego teatru – rozpocznie się 13 maja, od godz. 17:00 do 19:00. Na sztukę „Hamlet” graną 20 maja, jedna osoba może kupić maksymalnie dwa bilety. Wyjątkowo na to przedstawienie nie są przyjmowane wcześniejsze rezerwacje.

Dzień Teatru Publicznego oraz towarzysząca mu akcja „Biletu do teatru za 500 groszy” to szansa i zachęta dla tych, którzy na co dzień z różnych powodów rzadko korzystają z oferty teatralnej, na ich twórcze spotkanie z teatrem, którego nie muszą się obawiać i który bardzo łatwo daje się oswoić. Chcemy aby komunikat „otwarcia teatru na widza” w tym roku również wybrzmiewał mocno. Popularyzujmy teatr poprzez mówienie o jego życzliwości, obalając tym samym złudne przekonanie ekskluzywności i niedostępności (finansowej, ale i intelektualnej) scen publicznych.

Dzień Teatru Publicznego to także próba zwrócenia uwagi widzów na to, że ich obecność stanowi żywy dowód na konieczność istnienia teatrów publicznych, w całej ich różnorodności i liczbie. W tym roku po raz kolejny powtarzamy, że bez publicznego wsparcia teatr, jako idea i jako konkretne punkty na mapach polskich miast, nie mógłby istnieć.

W akcji „Bilet do teatru za 500 groszy” weźmie udział 97 teatrów z 38 polskich miast.

„Bilet do teatru za 500 groszy” jest akcją ogólnopolską, finansowaną ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, a koordynowaną przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego

W razie pytań, prosimy o kontakt z Biurem Promocji i Organizacji Widowni Teatru Solskiego – tel.14 688 32 87, 784 976 025, mail: organizacja@teatr.tarnow.pl

Załączniki