Rozpoczęcie IX Festiwalu Mała Talia w Dniu Dziecka

1 czerwca, premierą spektaklu „Lato muminków” w reżyserii Barbary Wiśniewskiej, rozpocznie się kolejny festiwal dla najmłodszych widzów w tarnowskim teatrze.

Do krainy muminków zapraszamy 3 i 4 czerwca, o godz. 18:00 oraz na czwartkową premierę, na którą mamy jeszcze ostatnie bilety. W pierwszy weekend festiwalu proponujemy także grę miejską „Baśniowy Tarnów” przygotowaną z myślą o dzieciach w wieku przedszkolnym i szkolnym. Dla tych, którzy zmierzą się z zadaniami dotyczącymi znanych bajek, przygotowaliśmy upominki. Do wspólnej zabawy, połączonej ze spacerem po centrum Tarnowa, zachęcamy rodziny a także grupy składające się z dzieciaków i pełnoletniego opiekuna – mówi Karolina Białas, z Działu Promocji i Organizacji Widowni Solskiego.

Trwają zapisy na festiwalowe warsztaty. Polecamy “Warsztaty reżyserskie. Legenda w teatrze” dla osób dorosłych, w szczególności dla opiekunów grup teatralnych. Odbędą się one 3 czerwca, a poprowadzi je Dorota Bałuszyńska – Srebro zajmująca się twórczością literacką dla dzieci i młodzieży, autorka m. in. książki „Ostatni rycerz”, której akcja rozgrywa się w Tarnowie.

Po raz pierwszy, w programie Małej Talii, znalazła się propozycja dla mam i niemowlaków, zawierająca elementy plastyki sensorycznej, muzykę i aktywności poruszające wszystkie zmysły. Zajęcia z Iwoną Wróbel – Przebiędą, pedagog, założycielką Stowarzyszenia “Mamy Tarnów” będą miały miejsce 6 i 7 czerwca.

Zachęcamy do skorzystania z ostatnich, wolnych miejsc na warsztaty teatralne z aktorami tarnowskiej sceny Matyldą Baczyńską i Mariuszem Szaforzem.

Szczegóły dotyczące programu Małej Talii oraz rezerwacje biletów i zapisy na warsztaty w Dziale Promocji i Organizacji Widowni.

Kontakt: 14 688 32 87, 784 976 025, promocja@teatr.tarnow.pl, organizacja@teatr.tarnow.pl

Zapraszamy!