“Przygody Pędrka Wyrzutka” na Małą Talię

W niedzielę 7 czerwca o godz. 18.00 na Dużej Scenie Teatru im. Ludwika Solskiego w Tarnowie prapremiera “Przygód Pędrka Wyrzutka” Stefana Themersona w reżyserii Gabriela Gietzkyego.

To ostatnia produkcja Teatru Solskiego w tym sezonie – skierowana tym razem do młodych widzów.

Stefan Themerson stworzył powieść uniwersalną, która do dziś nie traci na wartości. To opowieść o wędrowcu, który przemierzając krainę pełną dziwnych postaci szuka odpowiedzi na jedno z najważniejszych pytań nurtujących nie tylko współczesnego człowieka: “Kim ja jestem?”

Pędrek Wyrzutek to postać niezwykła. Sam główny bohater, który nie został jasno zidentyfikowany przez autora budzi niemałą ciekawość i staje się dla widza pewną łamigłówką. Czy znajdzie odpowiedź na nurtujące go pytania? Czy przestanie być “Wyrzutkiem”? Czy znajdzie akceptację otoczenia? Tego będzie się można dowiedzieć podczas spektaklu.

Mam nadzieję, że na tyle atrakcyjnie wizualnie ukażemy ten świat, że nawet dla dziecka, które nie zrozumie w pełni treści, formalnie ten spektakl będzie na tyle wciągający, że wychwyci jakiś opowiedziany świat. Myślę że już starsze przedszkolaki i młodsi szkolnicy mogą przychodzić na to przedstawienie, a najlepiej będzie jak wezmą za rękę mamę, tatę, ciocię, wujka, starszą siostrę, czy brata, babcię, dziadka i całą gromadą przyjdą do teatru. Wszyscy znajdą w niej dla siebie przestrzeń do mądrej zabawy – mówił reżyser w wywiadzie dla miesięcznika “Kulisy Solskiego”.

Spektakl prezentowany jest w ramach VII edycji Festiwalu dla dzieci “Mała Talia”. 

Prapremiera 7 czerwca 2015 r., godz. 18.00, Duża Scena. Kolejne spektakle: 8, 9 i 10 czerwca o godz. 9.00 oraz 11.30.

Dodatkowe informacje oraz rezerwacje telefoniczne na spektakle popremierowe – tel. 14 688 32 87.
Bilety na spektakl można zakupić przez Internet – https://ekobilet.pl/tarnowski-teatr/przygody-pedrka-wyrzutka-10710