Francuscy paladyni w Tarnowie

W najbliższą sobotę 13 czerwca o godz. 18.00 na Dużej Scenie Teatru im. Ludwika Solskiego w Tarnowie zobaczymy spektakl “Francuscy Paladyni”. 

To historia paladynów Karola Wielkiego – od przybycia urodziwej Angeliki do masakry w Roncesvalles – opowiedziana przez aktorów z Teatru Koreja z Lecce na południu Włoch.

Piękne i wciągające widowisko w reżyserii Enzo Toma. To tragikomiczna opowieść zawierająca wiele elementów fantazji i magii oraz walki dobra ze złem. Dlatego szczególnie zapraszamy młodych widzów z rodzicami i opiekunami – mówi Karolina Białas z Biura Promocji i Organizacji Widowni Teatru Solskiego.

Spektakl jest prawdziwą atrakcją szczególnie dla miłośników kultury włoskiej – jest to bowiem spektakl aktorski utrzymany w konwencji opery lalek sycylijskich. Prezentacja odbędzie się w języku włoskim, z projekcją napisów w języku polskim. 

Spektakl otrzymał wiele nagród zarówno na festiwalach we Włoszech jak na świecie – m.in.
– nagrodę Associazione Nazionale Critici del Teatro
– nagrodę EOLO AWARDS za Najlepsze Przedstawienie
– nagroda specjalna dla Najlepszego Spektaklu za wspieranie i rozpowszechnianie tradycji na Międzynarodowym Festiwalu Lalek Petrusha w 2014, Ekaterinburg, Rosja
– nagroda za reżyserię na Festiwalu Harmony Word Puppet Carnival 2014 w Bangkoku, Tajlandia

Pokaz spektaklu możliwy dzięki wsparciu Włoskiego Instytutu Kultury w Krakowie. 

Bilety w cenie:
– normalny – 30 zł
– ulgowy – 20 zł
– grupowy – 20 zł (3 osoby i więcej)

13 czerwca (sobota) 2015 r., godz. 18.00, Duża Scena Teatru im. L. Solskiego w Tarnowie. 

Dodatkowe informacje oraz rezerwacje telefoniczne – tel. 14 688 32 87 / 784 976 026.
Bilety na spektakl można zakupić przez Internet – https://ekobilet.pl/tarnowski-teatr/francuscy-paladyni-teatro-koreja-10712/122842-bilety-na-spektakl 

Załączniki