Premiera na Dzień Dziecka

Na dzień 1 czerwca w Teatrze im. Ludwika Solskiego w Tarnowie zaplanowano premierę dla dzieci. Na Dużej Scenie zobaczymy spektakl w reżyserii Tomasza Piaseckiego “Król Maciuś Pierwszy” zrealizowany na podstawie powieści Janusza Korczaka.

Mały Maciuś nieoczekiwanie zostaje królem. Kto by nie chciał rządzić krajem, decydować i wydawać poleceń dorosłym? Jednak chłopiec szybko orientuje się, że władza to nie tylko przyjemności   i przywileje, że wymaga przede wszystkim odpowiedzialności za innych, uczciwości i odwagi w podejmowaniu trudnych decyzji. Bohater książki Janusza Korczaka, we współczesnej adaptacji Marty Guśniowskiej, przeżyje wiele przygód, pokona rozmaite przeszkody i nauczy się jak rządzić mądrze i sprawiedliwie, dbać o swoich obywateli i być władcą reformatorem.

W spektaklu występują aktorzy tarnowskiej sceny: Kinga Piąty, Monika Wenta, Piotr Hudziak, Jerzy Pal, Tomasz Piasecki oraz Kamil Urban. Postać Maciusia gra trzech chłopców wyłonionych w castingu – Oliwier Jaworecki, Dominik Jeziorek oraz Igor Świerczek.

Przedstawienie będzie można obejrzeć 1, 2 czerwca o godz. 16:00 oraz od 4 do 7 czerwca,  o godz. 9:00 i 11:30.

Rezerwacje: 14 688 32 87  lub 784 976 025.