Powalczą o Talię

Znamy już uczestników drugiej edycji Przeglądu Przedmieście, który odbędzie się w ostatni weekend marca na deskach tarnowskiego teatru. Cztery teatry nieinstytucjonalne powalczą także o zaproszenie na TALIĘ.

W ostatni weekend marca tarnowska publiczność przeniesie się do Paryża, gdzie w niewiadomych okolicznościach została zamordowana staruszka i jej córka. Będzie uczestniczyć w procesie powstawania rymowanej historii najbardziej wymyślnego wydarzenia, na własne oczy przekona się jaka jest rola reżysera i sponsora w produkcji filmowej, a na koniec jedno ich słowo będzie inspiracją godzinnego przedstawienia. To wszystko podczas drugiej edycji Przeglądu Przedmieście, do którego przez ostatnie tygodnie, przedstawiciele ośrodków teatralnych z Lublina, Olsztyna, Bydgoszczy i Wrocławia, poszukiwali najlepszych spektakli komediowych teatrów nieinstytucjonalnych. Spośród wielu propozycji do Przeglądu zostały zaproszone cztery zespoły teatralne, które powalczą także o udział w jesiennej edycji Ogólnopolskiego Festiwalu Komedii Talia. Niebagatelna będzie tu rola publiczności, która swoimi brawami wskaże najśmieszniejszy spektakl, czyli ten który zobaczymy jeszcze raz we wrześniu – mówi Rafał Balawejder dyrektor teatru.

Program Przeglądu Przedmieście:
29 marca godz. 17.00 Edgar Allan Poe „Zabójstwo przy rue Morgue”,reż. Maciej Masztalski, Teatr Ad Spectatores z Wrocławia
29 marca, godz. 19.00 „Rymem Go!” Afront wraz z Publicznością, Teatr Improwizacji Afornt z Warszawy
30 marca, godz. 17.00 Grzegorz Reszka „Epopeja”, reż. Grzegorz Reszka, Kompania Teatralna MAMRO z Warszawy
30 marca, godz. 19.00 „Living room”, Teatr Improwizowany Hofesinka z Warszawy

Szczegółowe informacje na stronie www.teatr.tarnow.pl
Bilety:
– bilet normalny – 20 zł
– bilet grupowy – 15 zł (4 bilety i więcej)
– karnet – 60 zł (4 spektakle)

Projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013.

Załączniki