Pomoc dla Katarzyny Gaertner

Pewnie wielu z Was słyszało o tragedii, która dotknęła jedną z największych artystek, kompozytorkę Katarzynę Gaertner – kilka tygodni temu jej dom pod Kielcami, w miejscowości Komaszyce doszczętnie spłonął.

Pożar zabrał cały dorobek jej życia, zarówno materialny, jak i twórczy. Przepadły cenne materiały, nuty, dokumenty. Wszystko, nad czym artystka wraz z mężem pracowała w ostatnim czasie. Straty są ogromne, szacowane na 3,5 miliona zł.
Z inicjatywy dyrekcji Tarnowskiego Teatru im. Ludwika Solskiego 29 kwietnia o godz. 19:00, na Dużej Scenie odbędzie się koncert z cyklu „Solski o…” Tym razem aktorzy naszego Teatru zaśpiewają piosenki z muzyką Katarzyny Gaertner. Dochód z koncertu przeznaczony zostanie dla Artystki. Tą inicjatywą włączamy się do kampanii pomocy, z jaką wystąpili znajomi i przyjaciele Katarzyny.
Ośmielamy się zwrócić do przyjaciół kultury i sztuki – o wsparcie naszej inicjatywy. Wiosenna pogoda, pozwala na odbudowę spalonego domu.
Po rozmowie z mężem kompozytorki reżyserem i aktorem Kazimierzem Mazurem wiemy, że potrzebują wielu rzeczy – materiałów budowlanych czy też elementów wyposażenia. Nie oczekują pieniędzy, ale wdzięczni byliby za pomóc, jaką byłoby również wsparcie rzeczowe. Jeżeli bylibyście Państwo skłonni przyłączyć się do grona Ludzi Dobrej Woli i wspomóc naszą akcję prosimy o kontakt. Liczy się każda, nawet drobna szczodrość. Każda podarowana „cegiełka” na ten cel, pomoże odbudować dom.
Pamiętacie Państwo te piosenki? „Małgośka”, „Tańczące Eurydyki”, „A jeżeli mnie pokochasz”, „Hej Hanno”, „Na opolskim rynku”, „Diabeł i raj”, „Bądź gotowy dziś do drogi”.. i wiele innych, śpiewanych przez Marylę Rodowicz, Annę German, Jacka Lecha, Stana Borysa, Czesława Niemena, Urszulę Sipińską, Tadeusza Woźniaka, Andrzeja Zauchę, Dwa plus jeden i wielu innych. Dawały nam wiele wzruszenia… teraz my możemy się za to zrewanżować.
Aktorzy Tarnowskiego Teatru
„Solski dla Gaertner” 29 kwietnia o godz. 19:00 na Dużej Scenie Tarnowskiego Teatru. Bilety cegiełki w cenie 45 zł do nabycia w Tarnowskim Teatrze (14 688 32 87, kom. 784 976 026, e-mail: kasabiletowa@teatr.tarnow.pl) oraz przez Internet www.ekobilet.pl/tarnowski-teatr.

Załączniki