Podróż do Krainy Czarów – konkurs plastyczny

Z okazji zbliżającej się premiery „Alicji w krainie czarów”, w reżyserii Julii Mark oraz Małej Talii tarnowski teatr ogłasza konkurs plastyczny dla najmłodszych miłośników teatru pod hasłem: „Podróż po Krainie Czarów”.

Alicja, tytułowa bohaterka baśni Lewisa Carrolla, jest siedmioletnią dziewczynką o rozwiniętej wyobraźni, odważną, ciekawą świata, nieco przemądrzałą, wrażliwą na poezję. Dzięki snom przenosi się do bajkowych, fantastycznych krain, gdzie wydarzają się niesamowite przygody. Pierwsza zdarza się w czasie upalnego dnia, gdy Alicja, znużona lekturą i zabawą ze swą siostrą, dostrzega Białego Królika w kamizelce i z zegarkiem. Podążając za nim, wpada do króliczej nory i… wszystko się zaczyna!

Czy widzieliście kiedyś Nikogo? Jaki byłby wasz świat, jeśli przedmioty nie miałyby nazw? Czy możecie sobie przypomnieć, co się wydarzy w tygodniu, który nastąpi po najbliższym? W ile niemożliwych rzeczy potraficie uwierzyć przed śniadaniem – jeśli tylko wstrzymacie oddech i zamkniecie oczy? Zastanówcie się i narysujcie własną mapę po Krainie Czarów i wyślijcie na konkurs plastyczny Solskiego.

Technika wykonania prac – płaskie formy rysunkowe lub malarskie (np.: ołówek, akwarela, kredki, wycinanki). Format B1, czyli 100 cm x70 cm. W konkursie mogą brać udział tylko grupy dzieci przedszkolnych, szkół podstawowych i gimnazjalnych. Prace powinny być czytelnie podpisane, na odwrocie, przez autorów i zawierać dane kontaktowe opiekuna grupy. Termin nadsyłania prac mija 26 maja 2014 roku. Najciekawsze prace zostaną wystawione na ścianach foyer teatru i będzie można je podziwiać przez cały Festiwal Spektakli dla Dzieci Mała Talia. 

Zgłoszenia należy przesłać na adres: Teatr im. Ludwika Solskiego ul. Mickiewicza 4, 33-100 Tarnów lub dostarczyć bezpośrednio do działu promocji. Informacje o konkursie pod nr tel. 14 688 32 87 lub promocja@teatr.tarnow.pl.

Załączniki