„Piosenki o…” na VII Przeglądzie Przedstawień istotnych „Przez Dotyk”

„Piosenki o…” na VII Przeglądzie Przedstawień istotnych „Przez Dotyk”

W programie odbywającego się od 28 września do 6 października VII Przeglądu Przedstawień Istotnych „Przez Dotyk” organizowanego przez Teatr im. Adama Mickiewicza w Częstochowie znalazł się spektakl „Piosenki o wierze i poświęceniu”.

Sztuka Przemysława Wojcieszka to rozważania o duchowości i seksualności. To próba zdefiniowania miejsca, w którym jest współczesny człowiek- ten żyjący w zgiełku miasta, a jednak potrzebujący religii i drugiego człowieka.

Przegląd Przedstawień Istotnych „Przez Dotyk” jest organizowany od 2007 rok. To przegląd zjawisk teatralnych ostatnich lat, tematów, konwencji i form. Każdego roku na deskach częstochowskiego teatru można oglądać najciekawsze spektakle polskiej sceny.

Hasłem przewodnim tegorocznego Przeglądu Przedstawień Istotnych „Przez Dotyk” jest „Kobieta”. Tegoroczne przedstawienia będą poruszały m.in. kwestie związane z macierzyństwem, byciem matką, kobietą współczesną uwikłaną.
w różne dylematy życiowe. W ramach imprezy zaprezentowanych zostanie siedem wybranych przez teatr tytułów z całego kraju – oprócz tarnowskiego spektaklu wystawione zostaną m.in. „Caryca Katarzyna” Teatru im. Stefana Żeromskiego w Kielcach, „32 Omdlenia” Teatru Polonia w Warszawie, „Matki” Teatru Nowego w Zabrzu, czy też „Klarę” z Teatru Powszechnego z Warszawy.