Piosenka jest lekarstwem na samotność…

Niewielki przytulny przedział kolejowy. Dwoje ludzi, dalekich sobie, a jednocześnie tak bliskich. Stukot kół, szum ciężkiej maszyny. Wszystko przeplatane muzyką, piosenkami, których słowa współgrają z wydarzeniami.

To obrazy z najnowszego tarnowskiego spektaklu, który zobaczymy w niedzielę 26 stycznia o godz. 20.00 w foyer Teatru im. Ludwika Solskiego w Tarnowie . „Apetyt na czereśnie”, bo o tej sztuce mowa, to tekst Agnieszki Osieckiej z muzyką Macieja Małeckiego. To bolesna i zarazem pełna humoru analiza relacji damsko – męskiej.

Kolejna styczniowa premiera w Solskim jest realizowana w ramach Sceny Inicjatyw Aktorskich, a wyreżyseruje ją Ireneusz Pastuszak. To jego debiut w roli reżysera.

Mężczyzna i Kobieta po rozwodzie. Spotkają się w przedziale w pociągu i zaczną rozmawiać, ale będą też Rycerzem i Księżniczką, Inżynierem i Zochą, Tomaszem i Moniką- postaciami ze swojej wspólnej przeszłości.

Na scenie Solskiego zobaczymy: Ireneusza Pastuszaka i Kingę Piąty. Towarzyszyć im będą na fortepianie – Piotr Niedojadło i Bartek Szułakiewicz.

„Apetyt na czereśnie” to historia związku jednej pary – bolesna i pełna humoru zarazem analiza relacji damsko – męskiej, w czym Agnieszka Osiecka była niedoścignioną mistrzynią. On i Ona wspominają dobre i złe chwile związku, który właśnie zakończyli. Czy było warto? Czy tych dwoje było dla siebie stworzonych? Zabrakło im chęci i energii na bycie razem, a może tak właśnie miało być?

Ciekawostka: „Apetyt na czereśnie” zagości ponownie na scenie Solskiego po blisko 43 latach. 30 stycznia 1971 roku odbyła się premiera spektaklu w reżyserii Mikołaja Grabowskiego, scenografię zaprojektowała Milena Miechotek, a w obsadzie znaleźli się: Anna Musiałówna i Roman Marzec.

Dodatkowe informacje oraz rezerwacje telefoniczne – tel. 14 688 32 87.
Bilety na spektakl można zakupić przez internet – https://ekobilet.pl/tarnowski-teatr/apetyt-na-czeresnie-1385995296.

Trailer – http://www.youtube.com/watch?v=vipdrKQHOS0 

Serdecznie zapraszamy!