Muzyczne spektakle w promocyjnych cenach

W najbliższe, kwietniowe weekendy proponujemy muzyczne spektakle w reżyserii Łukasza Fijała, czyli “Disco Solski” oraz “Starsi Panowie znów”.

„Disco Solski” to znane piosenki disco polo zaprezentowane w stylizacjach na blues, jazz, muzykę latynoską, musical, rocka, balladę pop, dubstep i wiele innych. 17 piosenek jest tak ułożonych, by stworzyć opowieść o ambicji, kreatywności, pogoni za uczuciami, niemożności rozliczenia się z przeszłością, zaś podsumowaniem jest piosenka opowiadająca o naszym wspólnym mieście – utwór podzielony na trzy osoby, śpiewany w różnych stylach muzycznych, którego główna myśl jest przesłaniem spektaklu: mimo wszelkich różnic żyjemy razem w tym mieście, łączy nas ono i wspomnienia z nim związane. Usłyszeć można m.in. utwory takie jak: „Królowa nocy” Akcent, „Wolność” Boys, “Przez twe oczy zielone” – Akcent, czy “Ruda tańczy jak szalona” – Czadoman.

 Disco Solski” to przede wszystkim muzyka na żywo (…). Głównym tematem opowieści jest miłość, wszechobecna w disco polo (czy nie jest ona jednak motywem przewodnim prawie każdego zjawiska    w kulturze?). Utwory w spektaklu zyskały nowe aranżacje. I tak oto największy hit zespołu Akcent stał się niemal poetyckim wyznaniem zakochanego mężczyzny, a słowa „Niech żyje wolność, wolność i swoboda”, które słychać w piosence formacji Boys, zabrzmiały jak wolnościowy manifest. Agnieszka Kuca, „Disco w Teatrze” Teatr dla Was, 29.01.2017 r.

Wystąpią: Karolina Gibki, Ireneusz Pastuszak, Tomasz Wiśniewski oraz muzycy: Jacek Bielecki (basista), Sylwester Malinowski, (perkusista), Piotr Niedojadło (pianista).

Gramy: 21 ( sobota)  i 22 ( niedziela) kwietnia, godz. 17:00 DUŻA SCENA

W ostatni weekend kwietnia zagramy spektakl „Starsi Panowie znów” wykorzystujący piosenki i sceny dialogowe Kabaretu Starszych Panów oraz Kabaretu Jeszcze Starszych Panów tworząc dynamiczną i barwną opowieść o miłości, odrzuceniu, tęsknocie, fascynacji, oczarowaniu i pożądaniu. Scenariusz spektaklu składa się z 22 piosenek i 10 scen dialogowych z repertuaru Kabaretu Starszych Panów. Widzowie usłyszą znane utwory, takie jak “Tango kat”, “S. O. S.” czy “Upiorny Twist” jak również utwory mniej rozpoznawalne, a równie atrakcyjne: “Ballada jarzynowa” czy “Zosia i ułani”.

Wyjątkowo uroczy spektakl w reżyserii Łukasza Fijała udowadnia nieśmiertelność twórczości artystycznego duetu Jeremiego Przybory i Jerzego Wasowskiego, i w tempie błyskawicy podbija serca wszystkich widzów. Beata Stelmach – Kutrzuba, „Wiecznie młodzi Starsi Panowie” TEMI, 22.06.2016 r.

Wystąpią: Matylda Baczyńska, Ewa Sąsiadek, Ireneusz Pastuszak, Kamil Urban. Na fortepianie akompaniuje Piotr Niedojadło.

Gramy: 28 ( sobota) , 29 ( niedziela) kwietnia, godz. 17:00 DUŻA SCENA

Na hasło KWIECIEŃ W TEATRZE bilety na powyższe tytuły, w  cenie 15 zł od osoby.

Zapraszamy!

 

Załączniki