Grosze grają rolę – Bilety za 300 groszy

W tym roku Dzień Teatru Publicznego obchodzony będzie już po raz czwarty. Po raz kolejny przyłączamy się do wspólnego świętowania. 12 maja w ramach ogólnopolskiej akcji GROSZE GRAJĄ ROLĘ, zostanie zagrany spektakl „Disco Solski” w reż. Łukasza Fijała.

Sprzedaż biletów za okrągłe 3 złote  – prowadzona będzie w kasie tarnowskiego teatru – rozpocznie się w sobotę 12 maja, od godz. 16:00 do 18:00. Na sztukę „Disco Solski” graną 12 maja, o godz. 18:00, jedna osoba może kupić maksymalnie dwa bilety. Wyjątkowo na to przedstawienie nie są przyjmowane wcześniejsze rezerwacje.

300 groszy za bilet to znacząca kwota. Z badania ekonomicznego teatrów, które na zlecenie Instytutu Teatralnego im. Zbigniewa Raszewskiego przeprowadzili ekonomiści Szkoły Głównej Handlowej, wynika, że 1 złotówka dotacji samorządowej przynosi nieco ponad 3 zł przychodu dla gospodarki regionu, w którym teatr stale pracuje.

Jest dowód na to, że teatr publiczny nie jest generatorem straty, ale wręcz przynosi zysk! Nie musi być kłopotem i problemem, ale może być prawdziwą inwestycją – tłumaczy dr hab. Rafał Kasprzak, autor metody i koordynator badania [http://www.e-teatr.pl/pl/artykuly/241825.html].

W tegorocznej akcji “Bilet do teatru za 300 groszy” weźmie udział 100 teatrów z 39 polskich miast. Szczegółowe informacje na temat wszystkich granych w ramach akcji spektakli będą od 16 kwietnia na przygotowanej z tej okazji stronie – kalendarzu www.dzienteatrupublicznego.pl oraz na stronie Instytutu Teatralnego im. Zbigniewa Raszewskiego.

Załączniki