Marcin Hycnar z Feliksem Warszawskim!

Marcin Hycnar został wyróżniony nagrodą Feliksa Warszawskiego. Najwięcej nagród przypadło aktorom i spektaklom Teatru Narodowego w Warszawie, w którym pracuje laureat. Uroczystość wręczenia teatralnych nagród stolicy, już po raz 15., odbyła się w poniedziałek w Warszawie.

W kategorii najlepsza reżyseria Feliksa Warszawskiego otrzymał Grzegorz Wiśniewski – reżyser spektaklu „Królowa Margot” wg Aleksandra Dumasa w Teatrze Narodowym. Wiktoria Gorodeckaja, która w tym przedstawieniu zagrała Małgorzatę, została uhonorowana Feliksem Warszawskim za stworzenie najlepszej pierwszoplanowej roli kobiecej. Za rolę Karola IX w tym spektaklu Feliksa otrzymał Marcin Hycnar – w kategorii najlepsza męska rola pierwszoplanowa.

Pierwsza edycja Feliksów odbyła się w sezonie 1998/99. Ich pomysłodawcą i fundatorem był Feliks Łaski, mecenas kultury z Londynu.

Marcin Hycnar występował w tarnowskim teatrze w spektaklach: „Mały książę” i „Antygona”. Obecnie jest członkiem Rady Artystycznej Teatru im. Ludwika Solskiego w Tarnowie.

Laureatowi cały zespół Solskiego składa najserdeczniejsze gratulacje!


Na zdjęciu Marcin Hycnar w tytułowej roli Małego Księcia, reż. Cezary Domagała, premiera 7 października 1995r. foto Jan Pękala

Załączniki