Którędy do Teatru?

Niecodzienny widok można było zobaczyć dzisiejszego dnia w różnych miejscach Tarnowa. Owieczka w przedszkolu, przewodnik na szczudłach na dworcu kolejowym, skrzat w Parku Strzeleckim i troje zagubionych książąt w galerii handlowej. 

To akcja przypominająca, że kto szuka teatru w Tarnowie, znajdzie go przy ul . Mickiewicza 4.

Startujemy z nowym sezonem z podwojoną energią. Plany są ambitne a cały zespół głodny wyzwań artystycznych – mówi Rafał Balawejder, dyrektor naczelny. Pokazanie naszych teatralnych bohaterów w całym mieście ma przypomnieć po wakacyjnej przerwie, że mamy dobre miejsce dla ludzi pragnących zobaczyć intrygujące i ciekawe spektakle.

Owieczka odwiedziła przedszkole nr 3 przy ul. Szopena To miłe zaskoczenie z samego rana. Dzieci początkowo były stremowane obecnością puszystego stworzenia, ale po chwili nie chciały już owieczki wypuścić do innej grupy – z uśmiechem stwierdza opiekunka grupy starszaków.

Gromadka maluchów otoczyła pociesznego krasnala, kiedy pojawił się na placu zabaw w Parku Strzeleckim. Lubię grać dla dzieci, bo to najwdzięczniejszy widz. To małe osoby, ale z dużą wyobraźnią – stwierdza Jerzy Pal.

Na sam koniec, w galerii handlowej Gemini można było zobaczyć trzech blond chłopców w zielonych strojach. Oni także szukali swojego teatru, gdzie mogliby wrócić na swoją planetę i do ukochanej róży.
W happeningu wzięli udział: Zofia Zoń (Owieczka – „Babcia mówi pa pa”), Aleksander Fiałek (Przewodnik – „Babcia mówi pa pa”), Jerzy Pal (Pocieszek – „Powrót krasnoludków”) oraz Filip Gieracki, Filip Kubala oraz Michał Niedbała (jako książęta z „Małego Księcia”).

A co w nowym sezonie przy Mickiewicza 4? Plan na nowy sezon zdradzę jutro na konferencji prasowej. Zapowiada się prapremierowo… – mówi Ewelina Pietrowiak dyrektor artystyczna.

Fot. Paweł Topolski

Załączniki