Konstelacje na Małej Scenie Solskiego

Już 10 maja o godz. 20.00 w Teatrze im. Ludwika Solskiego odbędzie się polska prapremiera “Konstelacji” brytyjskiego dramaturga Nicka Payna w reżyserii Natalii Sołtysik.

“Powiedzmy, że nasz wszechświat jest jedynym, który naprawdę istnieje. Jedyna niepowtarzalna ja i jedyny niepowtarzalny ty. Gdyby to była prawda, to realnie istniałby tylko jeden wybór. Ale jeżeli istnieje każda możliwa przyszłość, to decyzje, które podejmujemy i których nie podejmujemy określą, której z tych przyszłości naprawdę doświadczymy. Wyobraź sobie, że rzucasz kostką sześć tysięcy razy”.

Ile razy można rzucić kostką? W co grają Marianne i Rolland ? Czy istnieje wygrana?

Marianne i Roland spotkają się pewnego razu na przyjęciu. Zakochają się w sobie. Ale co by było, gdyby ich historia potoczyła się inaczej? Nick Payne w obsypanej nagrodami sztuce o miłości, metafizyce i ogromie potencjalnych konstelacji we wszechświecie pokazuje różne wersje tej samej historii. Pełen humoru i wzruszający tekst zadaje pytania: jak zmieniłoby się moje życie, gdybym tego dnia użył innego słowa? Został w domu zamiast pójść na zajęcia do szkoły tańca? Nie odpowiedział uśmiechem na spojrzenie? Skręcił w drugą stronę?

Występują: Zofia Zoń oraz Kamil Urban.

Polska prapremiera – 10 maja 2013 r. godz. 20.00 Mała Scena Teatr im. Ludwika Solskiego w Tarnowie

Projekt jest współfinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Bilety na spektakl można już zakupić w kasie Solskiego. Rezerwacje pod numerem telefonu 14 688 32 87, kom. 784 976 026. Istnieje także możliwość zakupu biletów przez internet na www.ekobilet.pl/tarnowski-teatr.

Serdeczne zapraszamy!

Załączniki