Koncert Lao Che – “Soundtrack”

9 listopada 2013 r. o godz. 19.00 na Dużej Scenie Teatru im. L. Solskiego w Tarnowie zagra “Lao Che”. Podczas koncertu zagra utwory ze swojej najnowszej płyty pt. „Soundtrack”.

Lao Che to zespół założony w 1999 roku w Płocku. Największą popularność zyskał w 2005, po wydaniu drugiego albumu zatytułowanego “Powstanie Warszawskie”.

W 2010 roku grupa po wydaniu płyty “Prąd stały/prąd zmienny” zainspirowana klasycznymi albumami z muzyką filmową postanowiła przygotować płytę która swoją różnością i koncepcją stanowiłaby autorski „Soundtrack”. Krążek pod tym właśnie tytułem ukazał się w 2012 roku.

Piąty album w historii zespołu jest niezwykle różnorodny. Producentem odpowiedzialnym za brzmienie materiału jest Eddie Stevens, brytyjski muzyk i producent związany z takimi artystami, jak Moloko, Zero 7 czy Roisin Murphy. Tak jak podczas pracy nad wcześniejszymi płytami, zespół postanowił pójść w nieznanym kierunku, pozwalając sobie na swobodne czerpanie z bogactwa muzyki, bez zważania na sztywne ramy gatunków. Owocem tej pracy jest niezwykła różnorodność albumu – rock, funk, elektronika, hip hop, dopełniające się liryczne kompozycje oraz improwizacje.

Dodatkowe informacje na temat koncertu można uzyskać w Biurze Organizacji Widowni – tel. (14) 688 32 87, tel. kom. 784 976 026, e-mail: promocja@teatr.tarnow.pl.

Zapraszamy!

foto-Radek Polak