Atest Assitej dla “Babcia mówi pa pa”

„Babcia mówi pa, pa”- spektakl familijny w reżyserii Agaty Biziuk, zbiera kolejne laury. W tym roku dostał się do finału prestiżowego Ogólnopolskiego Konkursu na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej (za tekst pisany przez Agatę Biziuk i Agnieszkę Makowską).

12 października dyrektor artystyczna Solskiego – Ewelina Pietrowiak, oraz reżyserka spektaklu Agata Biziuk odebrały w Warszawie atest stowarzyszenia ASSITEJ. Jest to coroczne wyróżnienie przyznawane najlepszym spektaklom dla dzieci. W uzasadnieniu czytamy, że nagroda została przyznana „za wysoki poziom artystyczny przedstawień dla dzieci i młodzieży”. Atest to „świadectwo Wysokiej Jakości i Poziomu  Artystycznego za 2012 rok”.

Atesty przyznaje co roku Kapituła Atestów przy Stowarzyszeniu, złożona z wybitnych krytyków, członków Zarządu PO ASSITEJ i laureatów Nagrody im. Dormana.

Bardzo się cieszę z atestu ASSITEJ. To najważniejsza polska nagroda dla spektakli skierowanych do dzieci i młodzieży. Już kiedy Agata Biziuk przysłała mi napisany przez siebie i Agnieszkę Makowską, zamówiony przez teatr tekst, wiedziałam, że powstanie świetne, mądre i piękne przedstawienie. Satysfakcja jest tym większa, że ostatnio atest ASSITEJ trafił do Tarnowa aż 22 lata temu! Zapraszam serdecznie wszystkich widzów, a zwłaszcza dzieci i ich rodziców na spektakl – mówi Ewelina Pietrowiak.

To już trzecie wyróżnienie Agaty Biziuk za jej twórczość reżyserską atestem stowarzyszenia.

W tarnowskim teatrze „Babcię…” będzie można zobaczyć w 11 i 12 grudnia o godz. 10.00.

Załączniki