Komediowy spektakl “Brzydal” w promocyjnej cenie

W sobotę i niedzielę 1 i 2 lutego zapraszamy na spektakl Mariusa von Mayenburga, w reżyserii Łukasza Fijała. Cena na ten spektakl to tylko 15 zł od osoby.

W sztuce Mariusa von Mayenburga, jednego z najważniejszych dramatopisarzy niemieckojęzycznych, spotykamy Lettego- tytułowego Brzydala. Czy Lette jest brzydki? A może ktoś mu to wmawia? Jego żona, szef, asystent, chirurg, bogata starsza dama, którą spotyka po drodze? Jak zmieni się bohater, któremu w szczytowym punkcie kariery kilkoro życzliwych powiedziało, że nie pasuje do ogólnie przyjętego wzorca człowieka fizycznie idealnego? Czego pragnie Lette, czego brakuje mu w życiu, że postanawia zmienić swoją twarz?

„Brzydal” jest historią pełną ironii, obnażającą cynizm relacji między ludźmi i manipulacji medialnej. W interpretacji Łukasza Fijała, Lette staje się ofiarą opinii społecznej, ale też własnej psychologicznej autosugestii. Brzydal to człowiek utkany z opinii świata zewnętrznego, stworzony na wzór reklam, zdjęć i idealnych wizerunków, którymi jest otoczony. Mayenburg prowadzi opowieść w charakterystyczny dla siebie sposób- jego język jest groteskowy, momentami brutalny i nieprzyzwoicie śmieszny.

Na “Brzydalu” w Tarnowskim Teatrze można się i ubawić, i zamyślić. Warto spektakl zobaczyć także po to, by przejrzeć się w nim jak w krzywym zwierciadle i zamiast kolejnej dawki ogłupiającej rozrywki z telewizji zafundować sobie porcję refleksji np. o tym, że: “Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu.” (Antoine de Saint-Exupery). “Lustereczko powiedz przecie, kto”, Beata Stelmach-Kutrzuba, Temi nr 50, 12-12-2012

Termin:

1.02.2020, godz. 18:00 Duża Scena
2.02.2020, godz. 17:00 Duża Scena

Rezerwacje biletów: 14 688 32 87, 784 976 025.

Cena: 15 zł od osoby

Bilety online: https://tarnowski-teatr.bilety24.pl   

Zapraszamy!

Fot. Paweł Topolski