Dzieci i młodzież na teatralnej scenie – wyjątkowe spektakle X Festiwalu Mała Talia

W ramach Festiwalu zaprezentujemy dwa przedstawienia, w które zaangażowali się młodzi, zdolni ludzie. 

„Cóż to za człowiek” na podstawie II i IV części “Dziadów” Adama Mickiewicza i „Jeżyk i przyjaciele” na podstawie opowiadania Petera Schneidera „Kto, kto, kto robi hu, hu hu”, będzie można obejrzeć  3 grudnia 2018 roku.

Docenienie pracy młodych, możliwość występu na profesjonalnej scenie, z w pełni profesjonalną obsługą sceny, jest niezwykle istotnym elementem w dalszym rozwoju najmłodszych pasjonatów teatru i interesującym przeżyciem dla odbiorców, którzy oglądają występ swoich rówieśników. 

W tym roku zaprosiliśmy do współpracy znany Tarnowianom Teatr Tuptusie i Teatr Tup, który działa przy Stowarzyszeniu Wspierania Inicjatyw Teatralnych w Tarnowie oraz Grupę Teatralną Lalkarze ze Spytkowic – mówi Karolina Białas z Działu Promocji i Organizacji Widowni

„Cóż to za człowiek” to spektakl z elementami performatywnymi, który powstał na podstawie II i IV części “Dziadów” Adama Mickiewicza. Widowisko zostało stworzone przez aktorów Teatru Tuptusie i Teatru Tup. Zagrają w nim osoby od 10-ego do 22-ego roku życia a do oglądania zapraszamy widzów od 14 roku życia.

Gramy: 3.12.2018 r. godz. 9:00, Duża Scena

3 grudnia po raz pierwszy w tarnowskim teatrze, wystąpi Grupa Teatralna LALKARZE ze Spytkowic z przedstawieniem „Jeżyk i Przyjaciele”. Jeżyk szuka odpowiedzi na pytanie kto robi hu-hu-hu. Leśne zwierzęta ignorują go, ponieważ się jąka, ale Jeżyk nie zraża się tym. Zaprzyjaźnia się z Myszkami , razem z nimi rozwiązuje zagadkę i ratuje wszystkie zwierzęta w lesie przed niebezpiecznym potworem. Do obejrzenia tej historii zapraszamy przedszkolaki. W spektaklu występuje jedenaścioro dzieci. Scenariusz, reżyseria, scenografia – Anna i Jacek Krakowiakowie.
Czas trwania – 30 minut
Gramy: 3.12.2018 r. godz. 11:00, Mała Scena

Wyżej wspomniane spektakle odbędą się w ramach wydarzeń towarzyszących X Festiwalu Mała Talia.
Bilety w symbolicznej cenie 2 zł od osoby.
Rezerwacje biletów w Dziale Promocji i Organizacji Widowni.

Festiwal dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego
pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Mecenasem Teatru im. Ludwika Solskiego w Tarnowie jest Grupa Azoty

Fot. Mariusz Gągola

Załączniki