“Brzydal” – Premiera 30 listopada

Teatr im. Ludwika Solskiego w Tarnowie zaprasza 30 listopada 2012 o godz. 18.00 na kolejną premierę w 59 sezonie artystycznym. Tym razem na Małej Scenie zostanie wystawiony spektakl „Brzydal” w reżyserii Łukasza Fijała.

W sztuce Mariusa von Mayenburga, jednego z najważniejszych dramatopisarzy niemieckojęzycznych, spotykamy Lettego – tytułowego Brzydala. Czy Lette jest brzydki? A może ktoś mu to wmawia? Jego żona, szef, asystent, chirurg, bogata starsza dama, którą spotyka po drodze? Jak zmieni się bohater, któremu w szczytowym punkcie kariery kilkoro życzliwych powiedziało, że nie pasuje do ogólnie przyjętego wzorca człowieka fizycznie idealnego? Czego pragnie Lette, czego brakuje mu w życiu, że postanawia zmienić swoją twarz?

„Brzydal” jest historią pełną ironii, obnażającą cynizm relacji między ludźmi i manipulacji medialnej. W interpretacji Łukasza Fijała Lette staje się ofiarą opinii społecznej, ale też własnej psychologicznej autosugestii. Brzydal to człowiek utkany z opinii świata zewnętrznego, stworzony na wzór reklam, zdjęć i idealnych wizerunków, którymi jest otoczony. Mayenburg prowadzi opowieść w charakterystyczny dla siebie sposób- jego język jest groteskowy, momentami brutalny i nieprzyzwoicie śmieszny.

Jak skończy się przygoda Lette’go i jego nowego wizerunku?

Przygotuj się. Spójrz w lustro. Użyj fluidu, zamaskuj niedoskonałości cery, ubierz wyszczuplającą sukienkę i wysmuklający garnitur. I przyjdź do teatru, aby się przekonać.

Premiera 30.11. 2012 r. godz. 18.00 Mała Scena – Teatr im. Ludwika Solskiego.

Brzydal – trailer 


Bilety dostępne w kasie Teatru Solskiego. Bilety na spektakl można również zakupić przez internet – https://ekobilet.pl/tarnowski-teatr/brzydal-1350051367 . Dodatkowe informacje oraz rezerwacje telefoniczne – tel. 14 688 32 87.

Załączniki