“Brzydal” na forum młodej reżyserii

17 listopada o godz. 18.00 na scenie 210 Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. Ludwika Solskiego w Krakowie zostanie wystawiony “Brzydal” Mariusa von Mayenburga w reżyserii Łukasza Fijała, studenta Wydziału Reżyserii Dramatu PWST Kraków.

Brzydal jest historią pełną ironii, obnażającą cynizm relacji między ludźmi i manipulacji medialnej. W interpretacji Łukasza Fijała Lette staje się ofiarą opinii społecznej, ale też własnej psychologicznej autosugestii. Brzydal to człowiek utkany z opinii świata zewnętrznego, stworzony na wzór reklam, zdjęć i idealnych wizerunków, którymi jest otoczony. Mayenburg prowadzi opowieść w charakterystyczny dla siebie sposób – jego język jest groteskowy, momentami brutalny i nieprzyzwoicie śmieszny.

Forum Młodej Reżyserii to przegląd prac młodych reżyserów teatralnych – absolwentów i studentów ostatnich lat Wydziału Reżyserii Dramatu Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. L. Solskiego w Krakowie, Wydziału Reżyserii i Wydziału Sztuki Lalkarskiej Akademii Teatralnej im. A. Zelwerowicza w Warszawie oraz Wydziału Lalkarskiego PWST Filii we Wrocławiu. Celem Forum jest podniesienie kompetencji artystycznych uczestników, jak i promocja młodej reżyserii poprzez prezentację osiągnięć artystycznych studentów wydziałów reżyserii polskich szkół teatralnych.

Załączniki