„Brat naszego Boga” na kanonizację

„Brat naszego Boga” na kanonizację

Teatr im. Ludwika Solskiego im. L. Solskiego ma przyjemność zaprosić 27 oraz 29 kwietnia (godz. 18.00) na sztukę Karola Wojtyły „Brat naszego Boga” w reżyserii Tomasza Piaseckiego. „Brat naszego Boga” to dramat pisany w drugiej połowie lat 50., jednak doczekał się premiery dopiero w grudniu 1980 roku. Była to pierwsza sztuka Karola Wojtyły wystawiona w Polsce.

Spektakl „Brat naszego Boga” będzie z pewnością dla wielu osób niezwykłym sposobem na przeżycie kanonizacji Jana Pawła II oraz czerpanie z jego bogatej nauki o miłości bliźniego za pośrednictwem sztuki – mówi Tomasz Piasecki – reżyser spektaklu.

Sztuka została zainspirowana postacią żyjącego na przełomie XIX i XX wieku Adama Chmielowskiego. Chmielowski, malarz i teoretyk sztuki, stał się założycielem zgromadzenia albertynów i jako brat Albert zajmował się w Krakowie pomocą biednym, upośledzonym i chorym.

Zarówno reżyser Tomasz Piasecki jak i odtwórca głównej roli, Ireneusz Pastuszak, podkreślają aktualność tematu sztuki, mimo upływu ponad 60 lat od jej napisania.

„Dzisiaj często przechodzimy obok biedy obojętnie” – ocenił Tomasz Piasecki – „Jedna z ważniejszych myśli tego spektaklu jest pytanie: co mogę dla tych najbiedniejszych zrobić ja, co możesz zrobić ty? I jeśli ktoś po przedstawieniu dojdzie do wniosku, że coś może zrobić dla najbiedniejszych, to już będzie jakiś sukces” – dodał.

Ceny biletów: bilet normalny 25 zł, bilet ulgowy 20 zł. Dla zorganizowanych grup bilety w atrakcyjnej cenie 15 zł od osoby. Bilety dla osób niepełnosprawnych w cenie 10 zł od osoby.
Czas trwania spektaklu: 65 minut.
Rezerwacje oraz sprzedaż biletów codziennie od 8.00 do 17.00 w kasie Teatru – tel. (14) 688 32 87, tel. kom. 784 976 026, e-mail: k.bogusz@teatr.tarnow.pl.

Serdecznie zapraszamy!

Załączniki