“Bądź taka, nie bądź taka” w warszawskim Teatrze Warsawy

7 kwietnia na deskach Teatru WARSawy w Warszawie zostanie zaprezentowany spektakl „Bądź taka, nie bądź taka” z piosenkami Kory i zespołu Maanamu w wykonaniu Karoliny Gibki, która w lutym 2019 r. została nową wokalistką zespołu ex Maanam.

W spektaklu usłyszmy m. in.: “Stoję, stoję, czuję się świetnie”, “Bądź taka, nie bądź taka”, “Oddech szczura”, “Ta noc do innych jest niepodobna”, “Jesteśmy ze stali”, “Taczi, tacz”, “Nocny Patrol”, “Boskie Buenos”. W wizualizacjach filmowych Karolina Gibki wciela się w rolę legendarnej wokalistki.

Spektakl w reżyserii Joanny Satanowskiej to nie tylko opowieść o jednej z najbardziej barwnych postaci polskiej sceny muzycznej, ale także o godnej naśladowania postawie niezłomności, bezkompromisowości i konsekwencji w walce z przeciwnościami losu, systemem i politycznymi naciskami oraz własnymi słabościami.

Po obejrzeniu na scenie tarnowskiego teatru spektaklu muzycznego „Bądź taka, nie bądź taka”, podczas którego Karolina Gibki śpiewa piosenki Kory i zespołu Maanam, chciałoby się zakrzyknąć „Karolino, bądź taka”!

Piotr Filip, tarnowskieinfo.pl

Muzyczne widowisko w tarnowskim teatrze przypadnie do gustu zarówno starszemu pokoleniu widzów, którzy piosenki Maanamu nucili w młodości, jak i młodszym fanom rocka, szczególnie, że i teksty Kory, i muzyka zespołu wciąż brzmią aktualnie. Filmowe wizualizacje zaś uzupełniają wiedzę o jednej z najważniejszych postaci polskiej sceny muzycznej, dopełniając obrazem koncert-spektakl.”

Beata Stelmach-Kutrzuba, TEMI