Aktorzy Solskiego czytają dzieciom

Aktorzy Teatr im. Ludwika Solskiego w Tarnowie po raz kolejny włączyli się do kampanii „Cała Polska czyta dzieciom”. 

Kampania społeczna, rozpoczęta w czerwcu 2001 przez Fundację „ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom”, a mająca na celu propagowanie codziennego czytania od lat cieszy się dużym powodzeniem w całym kraju.

Od 3 do 5 grudnia aktorzy naszej sceny będą czytać dzieciom m.in. w Wielofunkcyjnej Placówce Opiekuńczo-Wychowawczej „Przyjazny Dom”, Szpitalu Św. Łukasza, Szkole Podstawowej nr 9, a także Przedszkolu nr 17. Dodatkowo otwarte spotkanie z aktorami połączone ze wspólnym czytaniem odbędzie się 5 grudnia o godz. 16.00 w Centrum Handlowym Gemini Park w Tarnowie.

Wspólne czytanie służy rozwojowi dzieci – buduje ich pozytywne relacje z rodzicami. Zaangażowanie się naszej instytucji w promowanie czytania dla najmłodszych jest również inwestycją w wychowanie mądrego społeczeństwa, w kształtowanie przyszłych świadomych odbiorców kultury – mówi Krzysztof Bogusz kierownik Biura Promocji i Organizacji Widowni Teatru Solskiego.

Fundacja „ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom” przekonuje, że czytanie dziecku dla przyjemności „20 minut dziennie. Codziennie!” to skuteczna, tania i przyjazna metoda wspomagania dzieci w ich wszechstronnym rozwoju – psychicznym, umysłowym, społecznym i moralnym oraz budowaniu zasobów wewnętrznych dziecka: kompetencji emocjonalnych i intelektualnych.

Kampania prowadzona jest z powodzeniem od ponad 10 lat w całym kraju. Akcję wsparli entuzjastycznie dziennikarze, wydawcy, księgarze, sportowcy, politycy i artyści.

Załączniki