młoda kobieta poruszająca się o kulach ortopedycznych stoi na scenie uśmiecha się obok niej po lewej stronie stoi starszy mężczyzna juror trzyma dyplom. Obok niej po prawej stronie stoi mała dziewczynka jej córka. Obok córki po prawej stronie stoi prezydent Tarnowa oraz młoda aktorka dyrektor artystyczna teatru

Zaproszenie do udziału w XXVII Ogólnopolskim Festiwalu Komedii TALIA 2023

Serdecznie zapraszam Państwa Teatry do udziału w XXVII Ogólnopolskim Festiwalu Komedii TALIA 2023, który zaplanowany jest między 22 września a 1 października 2023 roku

i zapewne może stać się okazją do zaprezentowania przedstawień komediowych z całej Polski – zarówno z teatrów instytucjonalnych jak i tych prowadzonych przez fundacje czy stowarzyszenia.

Jak co roku zatem, oczekujemy i zachęcamy zatem do zgłaszania zabawnych i śmiesznych – przedstawień w różnorakich formułach. Mile widziane będą klasyczne komedie, farsy, zabawne musicale, satyry czy przewrotne historie obyczajowe dające powód do śmiechu. Niech festiwal w dalszym ciągu będzie miejscem, gdzie widzowie setkami przychodzą dla swoich ulubionych aktorów, a dziesięć dni spędzonych w teatrze pozostawi na długo znakomite wrażenia. Rzecz jasna dzięki Państwu profesjonalnym i inteligentnym przedstawieniom.

Wybór najlepszego spektaklu zostanie powierzony profesjonalnemu jury, ono zadecyduje o przyznaniu statuetki Talii. Tradycyjnie publiczność będzie miała możliwość wyboru ulubionego spektaklu w osobnym głosowaniu.  Jeżeli jesteście Państwo zainteresowani udziałem w Festiwalu, proszę o zapoznanie się z regulaminem oraz wypełnienie i przesłanie karty zgłoszeniowej do dnia 10 marca 2023 roku.

Do zobaczenia jesienią w Tarnowie!

 

Fot. Artur Gawle