ośmiu aktorów- trzy kobiety i pięć mężczyzn stoi razem, jeden aktor po środku nich kuca, patrzą w stronę obiektywu. Są ubrani w kolorowe stroje

Ucieczka przed szczęściem

Każdemu zdarza się czasem przed czymś uciec, coś pominąć, odłożyć na później. Stawienie czoła problemowi może człowieka przerastać, a sama myśl na ten temat może sprawiać dyskomfort.

Nieświadome próby odsunięcia trudności mogą oddalać nas od rzeczy ważnych. Pogoń za nieosiągalnym szczęściem to motyw spektaklu „Zimowy Pogrzeb” w reżyserii Filipa Kowalczyka. Przewrotna komedia zaskakuje pomysłami i próbami rozwiązania problemu. Teatr im. Ludwika Solskiego w Tarnowie serdecznie zaprasza na pokazy na dużej scenie, a następnie spektakl „ucieknie” z naszego teatru na 16 Katowicki Karnawał Komedii do Teatru Śląskiego w Katowicach.

Groteskowa komedia Hanocha Levina opowiada o życiowym nieudaczniku Laczku Bobiczku, któremu umiera matka i który na jej ostatnie życzenie, musi za wszelką cenę powiadomić o tym swoją rodzinę, aby wszyscy mogli stawić się na pogrzebie. Pech chce, że tego samego dnia ma odbyć się długo wyczekiwany ślub Welwecji, (ostatniej panny na wydaniu w rodzinie), którego przełożenie byłoby ostateczną katastrofą. Nie chcąc do tego dopuścić, rodzina postanawia nie zauważać pukającego do drzwi Laczka i zaczyna szaleńczą, brawurową ucieczkę w zimową noc.

Podczas XXVI Festiwalu Komedii Talia 2022 do Stefana Krzysztofiaka trafiła Nagroda dla młodego aktora – ALE AKTOR! ufundowana przez ZASP, za rolę w spektaklu „Zimowy pogrzeb” w reżyserii Filipa Kowalczyka.

27 i 28 stycznia o godz. 18:00 spektakl odbędzie się na Dużej Scenie w tarnowskim teatrze a 30 stycznia nastąpi jego prezentacja w ramach 16 Katowickiego Karnawału Komedii w Teatrze Śląskim w Katowicach.

Z hasłem POPOCZENKO w kasie teatru (oraz przy rezerwacji telefonicznej)

– cena biletu normalnego (45 zł) spada do 35 zł

– cena biletu grupowego (35 zł) spada do 25 zł

Hasło działa również przy zakupie biletów on-line w serwisie Bilety24, po wpisaniu go jako KOD RABATOWY.

Rezerwacja biletów: tel. 14 6883287, 668 323 998, 784 976 025

Kasa czynna od wtorku do piątku w godz.: 9:00 – 17:00 oraz w weekendy na dwie godziny przed spektaklem.

Fot. Paweł Topolski