babcine-melodie-2021-teatr

Warsztaty “Babcine Melodie” z koncertem na dzień babci i dziadka

Teatr im. Ludwika Solskiego w Tarnowie ma propozycję na czas ferii zimowych dla dzieci i młodzieży. Zapraszamy do wzięcia udziału w muzycznych warsztatach “Babcine melodie”, które rozpoczną się 13 stycznia i zakończą premierą koncertu 21 stycznia.


Ze względu na aktualne obostrzenia przenosimy zajęcia dla dzieci i młodzieży do sieci, jednak stawiamy na jak najmniej czasu przed komputerem. Zbliżający się Dzień Babci i Dziadka stał się inspiracją do stworzenia koncertu przygotowanego z myślą o drogich nam seniorach.

Do udziału zapraszamy dzieci i młodzież w wieku od 7 do 16 lat, osoby śpiewające lub grające na różnych instrumentach. Może znajdzie się młody instrumentalista, grający np. na kontrabasie – mówi Piotr Niedojadło, kierownik muzyczny warsztatów.

Zbliżające się „Babcine melodie” dadzą możliwość rozwijania kreatywności, samodyscypliny, wolności twórczej, zapewnią dobrą zabawę i będą niesamowitą pamiątką na lata w postaci nagrania – mówi Monika Wenta, aktorka, prowadząca warsztaty.

Prowadzący i uczestnicy wezmą na warsztat 4 utwory. Każdego dnia warsztatowicze będą przygotowywać jeden z nich i wysyłać swoje nagranie do prowadzących. Z nadesłanych materiałów powstanie koncert w formie online. Jego premiera jest zaplanowana na 21 stycznia.

Prowadzący zajęcia:

Monika Wenta – z tarnowskim teatrem związana od 2011 roku, w którym zadebiutowała rolą Mary Willis w spektaklu Pam Valentine „Przyjazne dusze”. Wcześniej przez kilka lat była związana z Teatrem Studio TEST Andrzeja Marii Marczewskiego w Warszawie. Tam też zagrała w spektaklach wyreżyserowanych przez A. Marczewskiego, role: Moniki w „Przed sklepem jubilera”, Bianki w „Sklepach cynamonowych”, Christiane w „Dzieciach z dworca zoo”, Syfona i Zosi w „Ferdydurke”, Małgorzaty w „Fauście” oraz rolę tytułową w „Małym księciu”, w reż. J. Andrzejewskiej. Brała udział w festiwalu Bruno Schulza w Drohobyczu w roku 2008, oraz festiwalu „Złoty lew” w roku 2009. W 2013 roku przetłumaczyła z języka francuskiego książkę Isabelle Filliozat „Próbowałam już wszystkiego”. Występuje w kabarecie literackim „NaTenCzas”. Współzałożycielka i członkini zespołu muzycznego „Aniołki Solskiego”. Pracuje z dziećmi i młodzieżą podczas różnego rodzaju warsztatów. Na tarnowskiej scenie występuje m.in. w spektaklach: „Mayday”, „Jaś i Małgosia”, „Mity greckie. Wyprawa po ambrozję”, „Piękna Lucyna”, „Skąpiec”.


Piotr Niedojadło – na instrumencie gra od 8 roku życia. Jest absolwentem Państwowego Ogniska Muzycznego w Tarnowie w klasie fortepianu Anny Bilińskiej. Odebrał także wykształcenie w Krakowskiej Szkole Jazzu i Muzyki Rozrywkowej. Lekcje pobierał u znakomitych krakowskich pianistów Adama Niedzielina (Pudelsi, Indygo, Kreszendo, Chłopcy z Placu Broni), Wojciecha Groborza (JBBO), Piotra Kalickiego (Golec uOrkiestra). Współpracował z zespołami tarnowskiej sceny muzycznej, m.in.: Mango Collective, Obrasky, Natalia Baj (półfinalistka 4 edycji „Mam Talent”),Sławomir Ramian (The Voice of Poland) Komarańcze. Gościnnie grał m.in. z Gos.PL. Aktualnie współpracuje z formacją Starnova Cover Band, aktorami tarnowskiego teatru, Zespołem Fermata, Marią Bober oraz jako muzyk sesyjny. W 2016 r. otrzymał nagrodę dla osób zasłużonych i współpracujących z tarnowskim teatrem z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru. W 2016 r. został laureatem stypendium artystycznego Prezydenta Miasta Tarnowa – projekt „ Bajki z ekranu na deskach teatru”. Obecnie można go zobaczyć na deskach tarnowskiego teatru w sztukach: „W pokoju obok” – pianista, aktor — w reżyserii Łukasza Gajdzisa „Apetyt na czereśnie” – pianista, aktor – reż. Ireneusz Pastuszak „Recepta na odchudzanie” – kierownictwo muzyczne, pianista, aktor – reż. Jerzy Pal „Recepta na ból głowy” – kierownictwo muzyczne, pianista – reż. Jerzy Pal „Magiczne czasy zielonego balonika”- kierownictwo muzyczne, pianista- reż Jerzy Pal „Starsi panowie znów”- kierownictwo muzyczne, aranżacje utworów, pianista, aktor – reż. Łukasz Fijał Założyciel Agencji Artystycznej ART PIANO oraz Radłowskiej Szkoły Muzyki Rozrywkowej w Radłowie. Współtwórca muzycznego spektaklu „Disco- Solski” – w reż. Łukasza Fijała, którego premiera miała miejsce w Teatrze im. L. Solskiego w Tarnowie w 2017 r. Aranżer utworów oraz autor udźwiękowania spektaklu „Ikebana” wg scenariusza Marcina Skóry. Współpracował także w realizacji 2 edycji tarnowskiego projektu muzycznego „StarNowa” Sławka Ramiana. Współzałożyciel i członek zespołu „Aniołki Solskiego”. Współzałożyciel, wiceprezes Stowarzyszenia AMOS, zajmującego się m. in. edukacją artystyczną dzieci, młodzieży oraz seniorów, instruktor warsztatów teatralnych.


Termin zajęć: 13 – 16 stycznia 2021 r.

Warsztaty dla dzieci i młodzieży w wieku od 7 do 16 lat

Godziny spotkań online: maksymalnie od 10:00 do 12:00

Dodatkowo praca nad utworem we własnym zakresie, ze wskazówkami i przy wsparciu prowadzących

Koszt: 95 zł od osoby, płatne w kasie teatru

Zapisy: Biuro Promocji i Organizacji Widowni, tel. 668 323 998, 784 976 025

Polecamy serdecznie!

babcine melodie