na tle dekoracji z drzewami siedzi i stoi osiemnaścioro dzieci trzymają dyplomy pięciu dorosłych opiekunów uśmiechają się

Wakacyjne warsztaty w Solskim


Początkiem wakacji w Teatrze im. Ludwika Solskiego w Tarnowie odbędą się warsztaty dla dzieci w wieku od 8 do 12 lat. Będą to muzyczno – aktorskie zajęcia „Wyspy szczęśliwe” oraz  warsztaty muzyczne “Wakacje z muzyką całkiem niepoważną”.

Zapraszamy na muzyczno – poetycką podróż w czasie pt. “Wyspy szczęśliwe”. Będziemy jeździć Gwiezdnym autobusem i zwiedzać Kraje Poezji, Muzyki i Koloru. Zapraszamy wszystkie dzieci, które nie boją się przygód i chcą wyruszyć z nami w fascynująca podroż do świata wyobraźni. Będziemy śpiewać, tańczyć, rysować i świetnie się bawić – mówi Monika Wenta aktorka tarnowskiego teatru, prowadząca warsztaty.

Podczas kilkudniowych zajęć uczestnicy zapoznają się z podstawami improwizacji teatralnej, dramy, roli muzyki i plastyki w teatrze. Będą pracować na wierszach takich autorów jak Kontanty Ildefons Gałczynski, Jerzy Afanasjew czy Julian Tuwim. W czasie zajęć plastycznych dzieci będą pomagać w przygotowaniu dekoracji, rekwizytów czy strojów do spektaklu (wszystkie materiały zapewnia Teatr).

Warsztaty “Wakacje z muzyką całkiem niepoważną”, które poprowadzi Sławomir Ramian, Piotr Niedojadło oraz Agnieszka Jasielec, będą warsztatami typowo muzycznymi z elementami zajęć plastycznych. Dzieci będą mogły szlifować swój talent wokalny i muzyczny, popracują między innymi nad interpretacją utworów, czy emisją głosu.

Podczas warsztatów będziemy wspólnie i na bieżąco tworzyć scenariusz finałowego występu uczestników stosując niekonwencjonalne podejście do muzyki i tekstu. Napiszemy niepoważny tekst do poważnej piosenki, opracujemy kabaretowy utwór a także spróbujemy też własnymi siłami napisać wakacyjny przebój – zapowiada muzyk Piotr Niedojadło.
Będzie też praca nad dykcją, emisją głosu i artykulacją, które będą pomocnymi ćwiczeniami do nagrania dubbingu do znanej bajki –
dodaje Sławomir Ramian, muzyk, wokalista i pedagog wokalny.

Jak podkreślają sami prowadzący najważniejszym celem warsztatów jest zbudowanie relacji między uczestnikami poprzez muzykę, a wspólnie spędzony czas zostanie poświęcony kreatywnemu inspirowaniu do twórczego myślenia oraz nauczenia dzieci dystansu do siebie.

Tradycyjnie, nie zabraknie pokazu na koniec warsztatów dla rodziców i najbliższych.

Termin zajęć warsztatów “Wyspy szczęśliwe”:
poniedziałek – piątek, 27 czerwca – 1 lipca 2022 r.

– 27 – 30 czerwca (poniedziałek-czwartek) w godzinach od 9:00 do 15:00.

1 lipca (piątek), w godzinach od 11:00 do 17:00 oraz finałowy pokaz dla opiekunów o godz. 16:00.

Prowadzący: Monika Wenta – aktorka, Piotr Niedojadło – pianista, kompozytor oraz Agnieszka Jasielec – prowadząca zajęcia plastyczne.

Termin zajęć warsztatów “Wakacje z muzyką całkiem niepoważną”:
poniedziałek – piątek, 4 lipca – 8 lipca 2022 r.

– 4 – 7 lipca (poniedziałek-czwartek) w godzinach od 9:00 do 15:00.

– 8 lipca (piątek), w godzinach od 11:00 do 17:00 oraz finałowy pokaz dla opiekunów o godz. 16:00.

Prowadzący: Sławomir Ramian – muzyk, wokalista oraz pedagog wokalny, Piotr Niedojadło – pianista, kompozytor oraz Agnieszka Jasielec – prowadząca zajęcia plastyczne.

Ilość uczestników – 24 osoby

Koszt: 470 zł, w tym obiadowy catering

Zapraszamy dzieci w wieku od 8 do 12 lat oraz 7 latki umiejące samodzielnie czytać, co jest istotne podczas nauki tekstu na pamięć. 

Zapisy na warsztaty w Biurze Promocji i Organizacji Widowni, tel. 14 688-32-87, 784-976-025, do środy 22 czerwca, płatność najpóźniej do dnia 23 czerwca (należy przy płatności przynieść wypełnioną dokumentację: Kwestionariusz osobowy, zgodna na wykorzystanie wizerunku oraz oświadczenie dotyczące powrotu dziecka z warsztatów – pliki do pobrania poniżej). Prosimy też o zapoznanie się z regulaminem warsztatów (do pobrania poniżej).