Wakacyjne warsztaty teatralne – “Do siebie uśmiechnąć się”

W trzecim tygodniu sierpnia Teatr im. Ludwika Solskiego zaprasza wszystkie dzieci w wieku od 8 do 11 lat na wakacyjne warsztaty teatralne połączone z zajęciami muzycznymi i plastycznymi. Jest to gratka dla dzieci, które lubią ruch, taniec, pracę zespołową czy muzykę, i które chcą kreatywnie spędzić końcówkę wakacji.

Podczas kilkudniowych zajęć uczestnicy zapoznają się z podstawami improwizacji teatralnej, roli muzyki i plastyki w teatrze. Dzieci będą mogły szlifować swój talent wokalny i muzyczny, popracują między innymi nad interpretacją utworów, czy emisją głosu. W planie zajęć znajdują się także m.in. aktorskie czytanie tekstu, ćwiczenia rytmiczne, zabawy aktorskie, ćwiczenia z ruchu scenicznego, nauka śpiewania, praca z akompaniatorem.

W świecie ogarniętym przez zamęt, wojny, wyrachowanie, konsumpcjonizm, pośpiech, jest małe miejsce, w którym można znaleźć schron: to Kraina Łagodności, Kraina Poezji. Będziemy wraz z uczestnikami warsztatów podróżować po światach wypełnionych czułością, miłością i radością, po światach stworzonych przez wybitnych poetów. Będziemy odkrywać co naprawdę jest ważne, czym są emocje, jaki wpływa ma na nas poezja i muzyka. Zapraszamy wszystkich, którzy mają odwagę i chęć podzielić się z nami swoim talentem, kreatywnością i marzeniami – mówi Monika Wenta, prowadząca warsztaty.

„Wszystko to jest splendor, móc i mieć prawo: do siebie uśmiechnąć się” (E. Stachura)

Zapraszamy dzieci w wieku 8-11 lat umiejące samodzielnie czytać, co jest istotne podczas nauki tekstu na pamięć.
Czas trwania:
19 – 22 sierpnia (poniedziałek-czwartek), w godzinach od 9:00 do 15:00, a w piątek 23 sierpnia od 10:00 do 16:00.

Koszt: 650 zł., w tym obiadowy catering + napój

Ilość uczestników – 20 osób

Prowadzący: Monika Wenta – aktorka, Piotr Niedojadło – pianista, kompozytor oraz Agnieszka Jasielec – prowadząca zajęcia plastyczne.

Zapisy i płatność na warsztaty w Biurze Promocji i Organizacji Widowni, tel. 14 688-32-87, 784-976-025, do piątku 28 czerwca 2024 roku.

Przy płatności należy przynieść wypełnioną dokumentację:

  • kwestionariusz osobowy
  • zgodę na wykorzystanie wizerunku
  • oświadczenie dotyczące powrotu dziecka z warsztatów.

Prosimy też o zapoznanie się z regulaminem warsztatów (wszystkie dokumenty do pobrania poniżej).

Na zajęcia prosimy o przyniesienie drugiego śniadania, napojów, wygodnego stroju i obuwia na zmianę.