na czarnym tle po prawej stronie u góry napis Sylwester w teatrze. Pięciu aktorów mężczyźni stoją ubrani w jasne i kolorowe ubrania trzymają w dłoniach sztuczne ognie uśmiechają się, przed nimi kucają trzy aktorki i jeden aktor też ubrani w kolorowe kostiumy uśmiechają się trzymają sztuczne ognie w dłoniach

Sylwestrowy weekend w teatrze

Mimo, że porzekadło mówi, że „nie powinno się mieszać…”, sylwestrowy wieczór warto rozpocząć mieszanką dobrego towarzystwa oraz przedniej zabawy. 

Dlatego w tym czasie proponujemy od siebie szczyptę humoru i garstkę zastanowienia. W ostatnie dni starego roku Teatr im Ludwika Solskiego w Tarnowie zaprasza widzów na pokaz przewrotnej komedii „Zimowy pogrzeb” oraz lampkę szampana.

Groteskowa komedia Hanocha Levina opowiada o życiowym nieudaczniku Laczku Bobiczku, któremu umiera matka i który na jej ostatnie życzenie, musi za wszelką cenę powiadomić o tym swoją rodzinę, aby wszyscy mogli stawić się na pogrzebie. Pech chce, że tego samego dnia ma odbyć się długo wyczekiwany ślub Welwecji, (ostatniej panny na wydaniu w rodzinie), którego przełożenie byłoby ostateczną katastrofą. Nie chcąc do tego dopuścić, rodzina postanawia nie zauważać pukającego do drzwi Laczka i zaczyna szaleńczą, brawurową ucieczkę w zimową noc.

Podczas XXVI Festiwalu Komedii Talia 2022 do Stefana Krzysztofiaka trafiła Nagroda dla młodego aktora – ALE AKTOR! ufundowana przez ZASP, za rolę w spektaklu „Zimowy pogrzeb” w reżyserii Filipa Kowalczyka.

Gramy: 29, 30 grudnia o 18:00, Duża Scena bilety wg stałego cennika

Pokaz Sylwestrowy 31 grudnia o 17:30 (lampka szampana przed spektaklem)
Bilet normalny – 60 zł, bilet grupowy od 6 osób 50 zł

Załączniki