na pierwszym planie na scenie stoi młoda kobieta aktorka dyrektor artystyczna teatru uśmiecha się ubrana w biało niebieską suknie balową ma biała perukę na głowie i mała koronę w ręku trzyma statuetkę małej talii jest to złota twarz z napisem mała talia, z tyłu za nią stoją trzy aktorki i jeden aktor uśmiechają się, klaszczą

Finał XIV Festiwalu Mała Talia dla dzieci. „Ania z Zielonego Wzgórza” nagrodzona statuetką

11 grudnia odbyła się ostatnia prezentacja spektaklu w ramach 14. edycji Mała Talia dla dzieci, podczas której ogłoszono wyniki konkursu. Podczas ośmiu dni trwania Festiwalu młodzi widzowie z Tarnowa i okolic, zobaczyli 13 spektakli, w tym pięć tytułów konkursowych.

Na deskach solskiego wystąpiły: Teatr Groteska z Krakowa ze spektaklem „Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek”, Teatr Kultureska z „Wywróconą bajką o kapturku”, Filharmonia Krakowska z przedstawieniem muzycznym „Piękna jak łabędź” oraz dwie produkcje tarnowskiego teatru – „Pożarcie królewny Bluetki” i „Ania z Zielonego Wzgórza”. Mała Talia to nie tylko spektakle konkursowe ale również wydarzenia towarzyszące, takie jak: warsztaty dla dzieci wraz z opiekunami, które cieszą się ogromną popularnością, wystawa „To Teatr”, czytanie bajki poza siedzibą Teatru, prowadzone przez naszych aktorów, a po spektaklach małych teatromanów odwiedził Święty Mikołaj.

Wszystkie spektakle konkursowe obejrzało dziesięcioosobowe jury pod opieką Pani Magdaleny Trusz, w  skład, którego wchodzili:

Filip Sadowski, Magdalena Szeląg, Emilia Wróblewska, Beata Kiełbania, Alicja Jarosz, Jakub Idzior, Mateusz Idzior, Zuzanna Maciszewska, Maciej Dudek, Oskar Baran.

Jury po długich obradach, postanowiło przyznać nagrodę główną, czyli statuetkę Małej Talii spektaklowi „Ania z Zielonego Wzgórza”. Spektakl ten był zdaniem jurorów “po prostu najlepszy”. Z kolei specjalne wyróżnienie otrzymała odtwórczyni roli Ani Shirley, “za wybitną grę aktorską” – mówi koordynator projektu Jadwiga Podsada.

Statuetki przygotowali podopieczni Warsztatów Terapii Zajęciowej PSONI Koło w Tarnowie.

Festiwal Mała Talia został dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego

Fot. Paweł Topolski