Solski wieczorami w wakacyjnym rytmie

Kolejne wydarzenia w ramach projektu Tarnów – Nowe Spojrzenie zaprezentuje Teatr im. Ludwika Solskiego w Tarnowie. 

Widzowie tym razem będą mieli okazję zobaczyć i usłyszeć: koncert Radio Solski i koncert SOLski Chór,  a także  spektakl Teatru AKT „Poza czasem”. Dodatkowo aktorzy Solskiego wraz ze Szkołą Tańca Sun Salsa zorganizują happening przy Multimedialnym Centrum Artystycznym. Wszystkie wydarzenie odbędą się jeszcze do końca wakacji.

Choć sezon urlopowy trwa w najlepsze, to w teatrze nie ustaje praca nad kolejnymi wydarzeniami i prezentacjami. W ciągu najbliższych trzech tygodni chcielibyśmy naszym widzom, i wszystkim Tarnowianom, umilić ostatnie dni wakacji – mówi Rafał Balawejder. Wszystkie wydarzenia będą w przestrzeni otwartej, plenerowej – to dobra okazja by cieszyć się upalnym latem i towarzystwem swoich rodzin czy znajomych.

Harmonogram najbliższych wydarzeń:

  • Koncert Chóru SOLski pt. „Pod fontannami perłowymi…”, 19 sierpnia, godz. 20:00 przy fontannach na ulicy Bernardyńskiej w Tarnowie.

Chór Solskiego pod egidą Anny Podkościelnej – Cyz, w aranżacjach Piotra Niedojadło i Bartłomieja Szułakiewicza zaprezentuje największe słoneczne przeboje oraz piosenki, które wprawiają w doskonały wakacyjny nastrój! Wśród utworów m.in. „Piechotą do lata”, „Nie zadzieraj nosa”, czy „Sunshine Reggae”.

Wydarzenie niebiletowane – wstęp wolny

  • Radio Solski – 21 sierpnia, godz. 17:00, Pasaż Tertila przy restauracji Pół na Pół

Tarnowski Teatr zaprasza na muzyczne wydarzenie w ramach TARNOCY. Usłyszą Państwo wybrane utwory ze spektaklu RADIO SOLSKI. Wspólnie udamy się w podróż utkaną z kultowych melodii, które wyszły spod piór znakomitych artystów: Czesława Niemena, Romualda Lipki, Zbigniewa Wodeckiego, Grzegorza Ciechowskiego i Anny Jantar.
Aktorzy tarnowskiego teatru: Matylda Baczyńska, Kinga Piąty, Ewa Sąsiadek, Monika Wenta, Piotr Hudziak, Jerzy Pal, Kamil Urban, Tomasz Wiśniewski, zaśpiewają m.in. „Znajdziesz mnie znów”, „Chałupy welcome to”, „Radość najpiękniejszych lat”, „Twoje radio” przy akompaniamencie muzyka i kompozytora Piotra Niedojadło.

Wydarzenie niebiletowane – wstęp wolny

Współorganizatorem wydarzenia jest Restauracja Pół na Pół

  • Spektakl plenerowy „Poza czasem” Teatru Akt z Warszawy – 27 sierpnia, godz. 20:00 na dziedzińcu przed pływalnią Akademii Nauk Stosowanych w Tarnowie

Spektakl “Poza czasem” to metafora podróży w czasie, która prowadzi w głąb własnej wyobraźni. Podejmujemy ją nieświadomie każdego dnia, poszukując wartości i dociekając sensu istnienia. Podróżując doświadczamy, poznajemy, pokonujemy słabości, a potem nigdy nie pozostajemy już tacy sami.  Zderzają się tu nowe doświadczenia z refleksją nad przemijaniem. Wędrówka poza czasem pozwala spełnić swe marzenia, stać się na chwilę kimś innym. To moment, w którym możemy się zatrzymać i dostrzec drugiego człowieka obok nas. Istotą podróży jest droga, a nie dotarcie do celu. Fantazyjna opowieść utrzymana jest w malowniczej stylistyce steampunk, łączącej styl retro z fantastyką naukową. Teatr ruchu, pantomima, taniec i elementy nowego cyrku w połączeniu z energetyczną muzyką graną na żywo składają się na ekspresyjne widowisko.

Występują: Agnieszka Musiałowicz, Karolina Banaszek, Katarzyna Stefanowicz, Marek Kowalski, Krzysztof Skarżyński, Maciej Czarski, Antoni Borodziuk, Maciej Musiałowicz

Wydarzenie niebiletowane – wstęp wolny

  • Happening “Mayday”, godz. 18:00, Plac przed Multimedialnym Centrum Artystycznym, ul. Wałowa 25 w Tarnowie

Teatr im. Ludwika Solskiego w Tarnowie i Szkoła Tańca Sun Salsa zapraszają do wspólnej nauki tańca w komediowej oprawie. Bohaterowie “Mayday’a” – jednej z najsłynniejszych komediowych sztuk na świecie, będą uczestnikami happeningu i razem z Tarnowianami będą uczyć się bachaty i salsy kubańskiej.

Na happening wybierają się Mary Smith oraz Barbara Smith. Która z nich przyjdzie z mężem Johnem …? Udział w zajęciach planują także inspektorzy Porterhouse i Troughton, przesympatyczny Bobby Franklin oraz dziennikarz londyńskiej gazety.

Instruktorzy ze Szkoły Tańca Sun Salsa Magdalena Machała i Adam Żak poprowadzą lekcję bachaty a Joanna Sanocka i Maciej Tyrpa zaprezentują salsę cubanę. Lekcje będą poprzedzone pokazem każdego stylu.

Wydarzenie niebiletowane – wstęp wolny

Serdecznie zapraszamy!

Cykl wydarzeń TARNOC jest częścią projektu TARNÓW NOWE SPOJRZENIE, którego głównym prowadzącym jest Miasto Tarnów. Wydarzenie sfinansowano ze środków Funduszy Norweskich w ramach Programu Rozwój Lokalny. Wspólnie działamy na rzecz Europy zielonej, konkurencyjnej i sprzyjającej integracji społecznej.