SOLski Chór zaprasza do śpiewania – rusza projekt „Sąsiedzkie prezenty”

SOLski Chór zaprasza do śpiewania – rusza projekt „Sąsiedzkie prezenty”

Warsztaty muzyczne, reportaże i koncerty, to wydarzenia adresowane do mieszkańców Starówki, Grabówki oraz Mościc w projekcie „Sąsiedzkie prezenty”, finansowanym z programu NOWEFIO realizowanym przez chór SOLski z Tarnowa.

Przed nami intensywny czas. Oprócz regularnych spotkań z członkami chóru SOLski, zaczynamy poszukiwania kolejnych wokalistów, którzy wystąpią z nami podczas grudniowych koncertów kolęd. W chórze obecnie śpiewa około dwudziestu osób. Nasza wspólna przygoda z muzyką chóralną trwa od roku 2018, co zaowocowało utworzeniem w marcu 2020 r. Stowarzyszenia SOLski. Mamy za sobą wiele udanych przedsięwzięć artystycznych, docenionych przez tarnowską publiczność. Do tej pory występowaliśmy m.in.: w Teatrze Solskiego, Amfiteatrze Letnim, czy też podczas Inauguracji Roku Akademickiego na PWSZ w Tarnowie. Gorąco zachęcamy do rozpoczęcia pięknej przygody i aktywności, dającej mnóstwo radości i satysfakcji – zaprasza Ewa Judasz-Jakubiak – Wiceprezes Stowarzyszenia SOLski.

20 października rozpocznie się rekrutacja na warsztaty muzyczne, podczas których uczestnicy pod okiem kierownika muzycznego Anny Podkościelnej–Cyz i akompaniatora Piotra Niedojadło, przygotują program grudniowych koncertów kolęd na Rynku w Tarnowie oraz w Mościcach. Udział w warsztatach jest bezpłatny. Zajęcia będą się odbywać w Teatrze im. Ludwika Solskiego w Tarnowie. Szczegóły w regulaminie dostępnym na stronie na Facebooku Stowarzyszenia SOLski.

Intensywne przygotowania do finałowych występów rozpoczną się już w listopadzie. Projekt przewiduje również przeprowadzanie wywiadów z mieszkańcami Starówki, Grabówki oraz Mościc, w których opowiedzą o świątecznych wspomnieniach związanych z ich małymi ojczyznami. Na ich podstawie powstaną reportaże, które będzie można usłyszeć i obejrzeć w lokalnych mediach.

Mieszkańców wspomnianych lokalizacji, w których będziemy wspólnie kolędować, zapraszamy do włączenia się w przygotowania.

Jeśli jesteś seniorem, z nadwyżką wolnego czasu, młodą osobą z niespożytą energią, chcesz się zaangażować we wspólne działanie, być bliżej ludzi, a przede wszystkim włączyć się w organizację wydarzenia, które będzie wspólnym, radosnym świętowaniem – śledź nasze działania, szczegóły wkrótce – mówi Edyta Biel – Sekretarz Stowarzyszenia SOLski.

Informacje na temat projektu oraz zapisów na warsztaty, udzielane są pod numerem telefonu: 784 976 024oraz mailowo: solskichor@gmail.com

Zapisy na warsztaty muzyczne są przyjmowane do 29 października.

Projekt sfinansowany przez Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich NOWEFIO na lata 2021-2030

Wsparcie organizacyjne – Teatr im. Ludwika Solskiego w Tarnowie

Fot. Paweł Topolski

Konferencja prasowa odbyła się w Galerii Twórczości Artystów Niepełnosprawnych – Aniołowo.