basen po prawej młoda kobieta w letniej czerwono białej sukience w kratkę i ciemnych okularach w basenie trzech mężczyzn patrzy na nią

Repertuar tarnowskiego teatru do końca roku

W Teatrze Solskiego w najbliższych tygodniach długo wyczekiwana „Balladyna”, premiera koprodukcji z Fundacją ze Stali – „Zdarzyło się pierwszego września (albo kiedy indziej)” oraz XIII Festiwal Mała Talia.

W ostatnie dni roku zaprezentujemy tytuł „Mayday”, który zwyciężył w nagrodzie publiczności Festiwalu Komedii Talia 2021.

„Zdarzyło się pierwszego września (albo kiedy indziej)” Pavla Rankova to fabularna opowieść o czwórce przyjaciół, żyjących gdzieś w centrum Europy i marzących o zwyczajnym, szczęśliwym życiu. 1 września 1938 roku na basenie w Levicach (dawna Czechosłowacja) spotykają się trzej nastoletni chłopcy: Czech, Żyd oraz Węgier. Pragną zorganizować zawody pływackie, a nagrodą dla zwycięzcy ma być możliwość ubiegania się o względy pięknej Słowaczki Márii. Nikt z naszych bohaterów nawet nie przypuszcza, że przez kolejnych trzydzieści lat ich losy splotą się w fascynującą historię o miłości, pożądaniu, potrzebie stabilizacji, ale przede wszystkim o sile wzajemnych powiązań, która trwa mimo wojny, komunizmu i natrętnej polityki. Premiera spektaklu została zaplanowana na 20 listopada. Najnowszy tytuł będzie można obejrzeć także 19, 21 listopada oraz 11, 12 i 14 grudnia.

Podczas XIII edycji Festiwalu dla dzieci Mała Talia zaprezentujemy tytuły: „Jaś i Małgosia”, czyli najnowszą bajkową premierę, przedstawienie „Księga lasu” na Dzień Mikołaja oraz „Mity greckie. Wyprawa po ambrozję” dla dzieci ze szkół podstawowych. W ramach Małej Talii najmłodsi będą mieli także możliwość prezentacji swoich przedszkolnych, teatralnych produkcji pod okiem aktorów tarnowskiego teatru – zapowiada Matylda Baczyńska, Dyrektor Artystyczna

W repertuarze grudniowym powróci jedna z najbardziej znanych komedii Aleksandra Fredry „Śluby Panieńskie” w reżyserii Wojciecha Malajkata. Spektakl nagradzany przez widzów na festiwalach komediowych to zabawna, lekka i wciąż aktualna opowieść o odwiecznej wojnie płci, w której wszystkie chwyty są dozwolone.

Końcem roku zaprezentujemy zwycięski spektakl, który najbardziej spodobał się publiczności XXV Ogólnopolskiego Jubileuszowego Festiwalu Komedii Talia, czyli “Mayday” Raya Cooneya, w reżyserii Tadeusza Łomnickiego. Zapraszamy 29 i 30 grudnia oraz w Sylwestra o 17:00 i 20:00.

Rezerwacje: 14 688 32 87, 784 976 025, 668 323 998

Polecamy sprzedaż online: https://tarnowski-teatr.bilety24.pl/

Pełny repertuar: http://www.teatr.tarnow.pl/spektakls/repertuar/2021/12

Serdecznie zapraszamy!

Zdjęcie z konferencji prasowej dot. spektaklu “Zdarzyło się pierwszego września”, autorstwa Przemysława Sroki