Ludwiś wystartował w przedszkolach

Ruszyła kolejna edycja projektu „Ludwiś w eduAKCJI”. Blisko setka dzieci bierze udział w warsztatach aktorskich, plastycznych i muzycznych, które prowadzą pracownicy i współpracownicy Teatru im. Ludwika Solskiego. 

Jeszcze przed wakacjami zobaczymy efekty prac przedszkoli nr 14 oraz 24 z Tarnowa. Zaś po wakacjach kolejne trzy przedszkola, z miejscowości spoza Tarnowa, rozpoczną swoją przygodę z Ludwisiem.

Trwają warsztaty dla pięciolatków i sześciolatków. Bardzo cieszymy się, że najmłodsi także skorzystają z możliwości twórczej zabawy i edukacji w swoich placówkach. W ubiegłym roku do „Ludwisia w eduAKCJI” wyłoniliśmy dziewięć szkół podstawowych. Tym razem będziemy współpracować z pięcioma przedszkolami – mówi Karolina Białas, koordynator.

25 maja dzieci uczestniczyły w Dniu z Ludwisiem. Obejrzały jak Król Maciuś Pierwszy poradził sobie z rządzeniem królestwem, a po spektaklu otwarto na co dzień niedostępne dla widzów miejsca w teatrze, m.in. kieszeń sceniczną, pracownię krawiecką, plastyczną, Scenę na Dachu czy salę prób z pokazowymi rekwizytami i kostiumami. Zaprezentowano także możliwości techniczne i akustyczno – wizualne Dużej Sceny.

Podczas trwających warsztatów przedszkolaki pod okiem prowadzących przygotują krótkie pokazy finałowe i wystąpią przed swoimi najbliższymi 2 i 20 czerwca. Kolejne, trzy przedszkola rozpoczną teatralną przygodę wczesną jesienią bieżącego roku.

Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – Państwowego Funduszu Celowego

Dzień z Ludwisiem – 25 maja 2023 – fot. Artur Gawle