konferencja prasowa po lewej sześciu dziennikarzy po prawej młody reżyser i obok niego młoda aktorka dyrektor artystyczna teatru

Koncert „Przyjaciele dla teatru” wsparciem premiery dla młodzieży

30 kwietnia o godzinie 17 na dużej scenie Teatru im. Ludwika Solskiego odbędzie się koncert „Przyjaciele dla teatru”.

Wśród zaproszonych gości pojawią się znakomici lokalni artyści, jak i znane nazwiska z ogólnopolskiej sceny muzycznej, m.in. Renata Przemyk, “EX” KSU Paweł Tylko, czy AnVision. Dochody z koncertu oraz licytacji pomogą stworzyć czerwcową premierę dla młodzieży – spektakl „Lekkość”.

Przyjaciele dla Teatru” to wydarzenie, które zrodziło się w głowach Katarzyny Tulik i Artura Gawle zainspirowanych koncertem „Aniołki Solskiego dla Teatru”. Zorganizowali grupę wyjątkowych wykonawców, muzyków, którzy zagrają na scenie Solskiego. Niezmiernie dziękujemy za wsparcie wszystkim zaangażowanym w jego realizację. Dochody z biletów na koncert oraz z licytacji zasilą budżet „Lekkości”, w reżyserii oraz autorstwa Anny Siek i Wiktora Stypy – mówi Matylda Baczyńska, dyrektor artystyczna.

Fabuła „Lekkości” opiera się na fragmentach z pamiętnika 16-letniego Michała, streamera, dotyczących jego ostatniego roku. Wycinki te będą przedstawiane przez piątkę aktorów i konfrontowane z nagraniami youtubowego konta chłopca.

W koncercie „Przyjaciele dla Teatru” wystąpią: Renata Przemyk, “EX” KSU Paweł Tylko, wokaliści pracowni wokalnej prowadzonej przez Małgorzatę Boruch w Pałacu Młodzieży w Tarnowie, Rafał Rzeźnikiewicz i uczestnicy WTZ przy PSONI koło w Tarnowie, Wojtek Jackowiec, Kasia Rzepka, Szpetni, Marqus Mars, AnVision, Łukasz Skubisz, Studio Rocka Pawła Mazura.

W trakcie koncertu oraz w Internecie, przeprowadzone będą licytacje obrazów, ciekawostek dla fanów żużla, zespołów muzycznych oraz innych przedmiotów ofiarodawców. Wszystkie obrazy biorące udział w licytacji wiszą w teatralnym foyer i można je obejrzeć na żywo w godzinach pracy Teatru.

Dodatkowo Zespół Szkół Ekonomiczno-Gastronomicznych im. J. Piłsudskiego w Tarnowie postanowił wesprzeć organizację koncertu „Przyjaciele dla Teatru”. Uczniowie ZSEG przygotują specjalnie na to wydarzenie pyszne ciasteczka, jako poczęstunek i podziękowanie dla osób, które zdecydują się wesprzeć zbiórkę funduszy na nową produkcję teatru pt. „Lekkość”. Widzów poczęstują także sponsorzy m.in. Cukiernia “Warszawianka” (ul. Mościckiego 2, 33-100 Tarnów ), Cukiernia Fantazja Mikado, Cukiernia Domowa, Kurabura Bistro, Ciacho bez cukru, Słodko na stole i Crazy Pig Tarnów.

Przedmioty, które będą licytowane podczas koncertu to m.in. obrazy Tomasza Głowacza, Piotra Barszczowskiego, Ireny Emilewicz i Anny Śliwińskiej, świece sojowe firmy Ananta, kaseta magnetofonowa zespołu KSU

Obrazy, które pojawią się na licytacjach na Facebookowej grupie „Przyjaciele dla teatru – licytacje” to:

Elżbieta Remian „Nospir”,

Witold Pazera „Pejzaż ciepły IV”,

Grzegorz Wójcik „Polne maki”,

Elżbieta Pazera „Poranna kawa”,

Dwa obrazy bez tytułu Jerzego Ruszela,

Kazimierz Kuklewicz „Pejzaż industrialny”,

Michał Poręba “Pazgin przedni”,

Marcin Bawiec – dwie fotografie na płótnie z cyklu Inne światy: Arles i Bordeaux, przekazane przez galerię Gemini Park Tarnów

oraz obrazy uczestników WTZ przy PSONI Koło w Tarnowie

Dodatkowo przekazane zostały m.in.:

Gadżety od Bartłomieja Kowalskiego

Gadżety od Janusza Kołodzieja

Trzy zestawy płyt (vinyl+płyta CD) od Zespołu AnVision

Koszulki zespołów Lipali, Sweet Noise i Totentanz

Zestaw książek Krystiana Janika: „Nic się nie dzieje” z autografem oraz „Pomsta” w wersji przed korektą – jedyny taki egzemplarz.

Bon o wartości 200 zł na zakupy w Wybranym sklepie firmowym Piekarni Błajan

Koszulka z autografami zespołu Wilki oraz bon o wartości 100 zł od pizzerii „Czarno to widzę”.
Bon o wartości 100 zł od Domowa Bistro

Bilety można zakupić online oraz w kasie Teatru.

Cena 45 zł normalny

Grupowy 35 zł – 6 biletów i więcej

Kasa teatru czynna od wtorku do piątku, w godz. od 9.00 – 17.00 i w weekendy na dwie godziny przed spektaklami. Rezerwacje przyjmujemy pod numerem telefonu 14 688-32-87, 784-976-025, 668-323-998. Zakup biletów online na stronie teatru: teatr.tarnow.pl

Zapraszamy serdecznie!

Fot. Artur Gawle