trzy aktorki i czterech aktorów ubrani w kolorowe kostiumy stoją i patrzą czekają na kogoś

Komediowy luty w Solskim

Teatr im. Ludwika Solskiego w najbliższe weekendy zaprasza na tytuły, które bawią i relaksują.

Na widzów czeka między innymi znany na całym świecie, teatralny przebój “Mayday” Ray’a Cooney’a i długo wyczekiwana, hiszpańska komedia omyłek “Księżniczka na opak wywrócona”, w reżyserii Marcina Hycnara.

„Apetyt na czereśnie” Agnieszki Osieckiej, w reżyserii Ireneusza Pastuszaka to opowieść o kobiecie i mężczyźnie po przejściach. Spotykają się w przedziale pociągu i skazani na wspólną podróż wspominają dobre i złe chwile swoich zakończonych związków, wcielając się w postaci z przeszłości. Dialogi między nimi są nie tylko finezyjne i dowcipne, ale też przeplatane wyjątkowej urody piosenkami z muzyką Macieja Małeckiego.

Gramy: 10, 11 i 12 lutego o godz. 19:00, Mała Scena

Bilet promocyjny: 25 zł od osoby

Mayday” Raya Cooneya, w reżyserii Tadeusza Łomnickiego, to jedna z najlepszych na świecie komedii, klasyka gatunku i klasa sama dla siebie. Jest bardzo dobrze przemyślany, zarówno koncepcyjnie, jak i intuicyjnie. Jest świetnie napisany pod względem komediowości, ale również poszczególnych postaci i sytuacji, w których ci się znajdują. Budują one bawiącą do łez opowieść o zabawnych perypetiach londyńskiego taksówkarza bigamisty, któremu przez lata udaje się bezkolizyjnie lawirować między dwiema kochającymi go żonami. Czy gdy prawda wyjdzie na jaw uda się bohaterowi ukryć podwójne życie przed małżonkami, mediami i policją?

Gramy: 11, 12 i 13 lutego o godz. 18:00, Duża Scena

Bilet grupowy od 4 osób: 35 zł / 1 os.

Polecamy znakomitą, molierowską komedię “Skąpiec” nieprzerwanie aktualną, w wykonaniu wyśmienitego, słowackiego reżysera teatralnego, Mariana Pecko. Harpagon ma dwoje dzieci – Elizę i Kleanta. Eliza jest zakochana w biednym Walerym, Kleant – w ubogiej Mariannie. Harpagon ma jednak wobec dzieci pewne plany… Do gry dołączą między innymi stary i bogaty Anzelm, swatka Frozyna, kłamstwa i – przede wszystkim – pieniądze.

Gramy: 18 lutego, o godz. 17:00 oraz 19 i 20 lutego, o godz. 18:00, Duża Scena

Bilety w promocyjnej cenie 25 zł od osoby

Księżniczka na opak wywrócona” Pedro Calderóna de la Barki, w reżyserii Marcina Hycnara to sceniczny żart pełen zaskakujących perypetii, zabawnych qui pro quo, zamian ról, przebieranek, intryg i gier, w które wikłają się bohaterowie, by walczyć o miłość. Opowieść o zakochanej księżniczce i porwanej córce ogrodnika skrzy się dowcipem dzięki błyskotliwym dialogom i piosenkom w genialnej autorskiej imitacji Jarosława Marka Rymkiewicza. Sztuka Calderóna, łącząca w sobie cechy komedii dell’arte i teatru jarmarcznego, staje się pretekstem do opowiedzenia o zakulisowym życiu aktorów, kondycji teatru i jego magicznej sile, która sprawia, że możemy przeżyć tysiące alternatywnych przygód i uwierzyć w potęgę wyobraźni. Publiczność, niczym w sztuce “Czego nie widać”, obserwuje aktorów, którzy z niemałym trudem, dużym sprytem i niebanalnym poczuciem humoru dążą do spełnienia – finału przedstawienia teatralnego. W końcu “show must go on”.

Gramy: 26 i 27 lutego, o godz. 18:00 oraz 4, 5 i 6 marca, o godz. 18:00

Polecamy bilet grupowy od 4 osób: 35 zł / 1 os.

Bilety na spektakle dostępne online: https://tarnowski-teatr.bilety24.pl oraz w kasie teatru.

Tel. kontaktowy do Biura Promocji i Organizacji Widowni: 14 688-32-87, kom. 784 976 025, 668 323 998.

Fot. Paweł Topolski

Załączniki