Recepta na… odchudzanie

Czas trwania: 100 min

Mała Scena

Najbliższy spektakl:

 – obecnie brak –

Bilety:
NORMALNY: 50 zł 
ULGOWY: 35 zł

Teatr im. Ludwika Solskiego oraz tarnowscy aktorzy Kabaretu Literackiego „NaTenCzas” zapraszają na przedstawienie kabaretowe “RECEPTA NA ODCHUDZANIE”.

Drodzy Widzowie! Świadomi wieloletniej tradycji bawienia i rozśmieszania Szanownej Tarnowskiej Publiczności, ufni w moc Podkasanej Muzy, przekonani o zapotrzebowaniu na rozrywkę, pewni wartości prezentowanych tekstów najznamienitszych polskich autorów (Marian Hemar, Tadeusz Boy – Żeleński, Marian Załucki, K. I. Gałczyński…) – tym wydarzeniem inaugurujemy, po wieloletniej przerwie, działalność kabaretową w Tarnowie.

Tematem pierwszego programu „RECEPTA NA ODCHUDZANIE” (bo co bardziej odchudza niż miłość?) jest odwieczny spór płci… stawiamy pytania: kto tak naprawdę jest najważniejszy: Kobieta czy Mężczyzna. Kto tak naprawdę jest Głową w tym związku a kto nią „kręci”. Po co tak się razem ze sobą męczymy i dlaczego tak tęsknimy za sobą, jak nie jesteśmy razem..

Aktorki melancholijnie zacytują: „…Gdzie ci mężczyźni, prawdziwi tacy, orły, sokoły, herosy… gdzie?” a my (duma męskiej braci) skonstatujemy: „… baby, ach te baby czem by bez nich był ten świat..”. Będzie miejsce na kobiece żale: „..Mężczyźni proszę pani samoluby.. Dla męża babsztyl dobry jak jest gruby. A kobieta kocha dietę, bo ubóstwia mieć sylwetę. Jak bluszcz, po cholerę mi ten tłuszcz…”. Zdradzimy jedną z największych męskich tajemnic (co sądzimy o kobietach): „…Te kobiety tak zwane porządne, to są tylko kobiety rozsądne. A te drugie kobiety, te lżejsze, nie są gorsze tylko…” …itp.. itd….
Ta odwieczna walka płci!! – na razie, posługując się futbolowym żargonem mamy: „do przerwy 1:1” a piłka ciągle jest w grze…

Premiera odbyła się 31 stycznia 2014 roku.

Mała Scena, sala nienumerowana.

Autor

Kabaret NaTenCzas

Fortepian

Piotr Niedojadło


Obsada:

Aktorka

Monika-Wenta
Monika Wenta

Aktorka

Zinaida-Zagner
Zina Zagner (gościnnie)

Aktor

Jerzy-Pal
Jerzy Pal

Aktor

Kamil-Urban
Kamil Urban

Recepta na… odchudzanie – 31 stycznia 2014 – fot. Paweł Topolski