Aniołki Solskiego

Czas trwania: 90 min

Duża Scena

Najbliższy spektakl:

– 30-06-2024 –

Bilety:
NORMALNY: 50 zł
ULGOWY: 35 zł

Aniołki Solskiego w składzie:

Matylda Baczyńska – wokal, bas, “cudawianki na tablecie”
Monika Wenta – wokal, rainstick, ukulele, “cudawianki na tablecie”
Piotr Niedojadło – aranżacje, klawisze

Pewnego dnia obudziliśmy się z przeczuciem, że gdzieś tam, może całkiem blisko, istnieją Nowe Możliwości i że oczekują od nas byśmy coś w tej sprawie zrobili. Żadne z nas nie wiedziało jakie to Możliwości i co konkretnie mielibyśmy robić, przeczucie jednak było tak silne i doskwierające, że postanowiliśmy coś przedsięwziąć. Na początek powołaliśmy do życia zespół Aniołki Solskiego a potem rozpoczęliśmy eksplorację. Wiedzieliśmy, że nie będzie lekko i że po drodze czeka nas wiele zasadzek i trudności, ale przekonanie o tym, że żadna nie jest ponad nasze siły (wszak poczuliśmy zew) sprawiło, że nie zatrzymamy się już i nie cofniemy. Jedną z najtrudniejszych przeszkód okazały się być ustanowione wcześniej granice naszych własnych możliwości, ale i  je sukcesywnie poszerzamy ucząc się gry na instrumentach i wyjątkowo trudnej sztuki jednoczesnego grania na nich i śpiewania. Radość z nowych odkryć i umiejętności jest tak wielka, że chcemy się nią dzielić, by ją mnożyć. I gdy tylko ta chęć pierwszy raz wypełniła nasze serca zrozumieliśmy, że te Nowe Możliwości, które nas wołały, to były Nowe Możliwości w praktycznym Podejściu Do Zagadnienia “Jak Pomagać?” Gdy jasnym stało się, że znamy odpowiedź na to pytanie, a brzmi ona “z radością”, wzięliśmy się prężnie do dzieła.

Efektem naszych dotychczasowych działań jest program “Aniołki Solskiego vol. 1” i “Aniołki Solskiego vol. 1,5”- wybraliśmy kilka piosenek, które lubimy i przygotowaliśmy je dla Państwa. Część z nich trafiła do specjalnego Menu, z którego będą mogli Państwo wybrać interesującą pozycję, zamówić i zadedykować drugiej połówce, przyjacielowi, pięknej nieznajomej lub sobie. Wybór potwierdza się przez wrzucenie dowolnej kwoty do puszki kwestowej Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną – Koło w Tarnowie. 

Zapraszamy najserdeczniej.

Bardzo serdecznie zapraszamy na najbardziej wyczekiwany koncert 2022: „Aniołki Solskiego vol. 2 – Polska Muzyka Filmowa”!

Tym razem trójka przyjaciół wzięła na warsztat muzykę z polskich filmów i seriali. Udało im się stworzyć bardzo różnorodny program, pełen emocji i muzycznych wspomnień. Jeśli chodzi o instrumentarium, to w większości utworów można się spodziewać charakterystycznego dla „Aniołków…” brzmienia, czyli klawisze, bas, ukulele, ale kilka aranżacji może Państwa zaskoczyć. Nie chcąc zdradzać za dużo wymienię tylko kilka tytułów, które będzie można usłyszeć: „Wielka Miłość” z filmu uprowadzenie Agaty, „Oszukam czas” z Młodych Wilków”, „Kołysankę Rosemary” z filmu „Dziecko Rosemary”, „Deszcze Niespokojne” z serialu „4 Pancerni i Pies”, temat „Polskie Drogi” Andrzeja Kurylewicza i wiele innych.

Oprócz programu głównego „Aniołki Solskiego” zawsze przygotowują dla swoich widzów specjalne menu z dodatkowymi piosenkami, z którego każdy może wybrać najciekawszą według niego pozycję i zadedykować bliskiej osobie. Zamówienie takiej dedykacji zatwierdzamy zawsze poprzez wrzucenie symbolicznej kwoty do puszki Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną.

Do zobaczenia 15 i 16 grudnia!!!

Serdecznie zapraszamy na wyjątkowy koncert „Aniołki Solskiego i Przyjaciele – Polska Muzyka Filmowa”.

Tym razem trójka przyjaciół wzięła na warsztat muzykę z polskich filmów i seriali. Udało im się stworzyć bardzo różnorodny program, pełen emocji i muzycznych wspomnień. Jeśli chodzi o instrumentarium, to w większości utworów można się spodziewać charakterystycznego dla „Aniołków…” brzmienia, czyli klawisze, bas, ukulele, ale kilka aranżacji może Państwa zaskoczyć. Nie chcąc zdradzać za dużo wymienimy tylko kilka tytułów, które będzie można usłyszeć: „Wielka Miłość” z filmu „Uprowadzenie Agaty”, „Oszukam czas” z „Młodych Wilków”, „Kołysankę Rosemary” z filmu „Dziecko Rosemary”, „Deszcze Niespokojne” z serialu „Czterej Pancerni i Pies” i wiele innych Nie chcąc zdradzać za dużo wymienimy tylko kilka tytułów, które będzie można usłyszeć: „Wielka Miłość” z filmu „Uprowadzenie Agaty”, „Kołysankę Rosemary” z filmu „Dziecko Rosemary”, „Ruchome piaski” z filmu „Nocne graffiti”, „Deszcze Niespokojne” z serialu „Czterej Pancerni i Pies” i wiele innych.

Już cieszymy się na spotkanie z naszymi fanami podczas kolejnej odsłony Aniołków. Jestem przekonana, że dostarczymy Państwu kilku niespodzianek – mówi Matylda Baczyńska, dyrektor artystyczna i jeden z Aniołków Solskiego. Tym razem do udziału w koncercie zaprosiliśmy naszych Przyjaciół, także czeka na Państwa kilka bardzo intrygujących duetów. Jak zawsze podczas koncertu Aniołków będzie można komuś pomóc finansowo – tym razem będzie to nasz teatr. Zebrane datki za zamówione piosenki zasilą fundusz na czerwcową premierę w Solskim.

4 lutego wraz z Aniołkami Solskiego w duetach zaśpiewają zaproszeni goście ze środowiska kultury w Tarnowie. Będą to m.in. Zespół MONK, Con Affetto, Natalia Zmarzły, Sławek Ramian, Beata Kania. Więcej szczegółów podamy już wkrótce!

Bilety normalny: 35 zł/os.
Bilety grupowy od 4 osób: 30zł/os.


Obsada:

Wokal, bas

Matylda Baczyńska
Matylda Baczyńska

Wokal, rainstick, ukuleles

Monika Wenta
Monika Wenta

Aniołki Solskiego – 4 października 2020 – fot. Paweł Topolski

Aniołki Solskiego – Muzyka na Dachu – 30 lipca 2020 – fot. Paweł Topolski

Aniołki Solskiego vol. 1.5