Powrót Krasnoludków

Czas trwania: 50 min

Duża Scena

Najbliższy spektakl:

-14-05-23-

Obsada:

Śmieszka

Matylda-Baczynska
Matylda Baczyńska

Lis, Żandarm, Wróżka, Pani Agregacik

Monika Wenta
Monika Wenta

Pocieszek

Jerzy Pal
Jerzy Pal

Kot

Kamil Urban

Autor

Zinaida Zagner

Reżyseria i scenografia

Zinaida Zagner

Muzyka

Małgorzata Chowaniec

Asystent reżysera

Jerzy Pal

Inspicjent, sufler

Izabella Wielgus

Krasnoludki to postacie nie tylko z bajek Walta Disneya, ale także z naszej, polskiej literatury. Ponad 100 lat temu ukazała się baśń Marii Konopnickiej „O krasnoludkach i o sierotce Marysi”, w której pojawiło się liczne grono sympatycznych skrzatów.

Co by było, gdyby dawno temu jakaś tajemnicza postać przypadkowo uśpiła kilku krasnali, którzy po stu latach obudziliby się współcześnie, w dzisiejszym Tarnowie?

Taki jest punkt wyjścia w spektaklu „Powrót krasnoludków”, w którym autorka, a zarazem reżyser i scenograf w jednej osobie – Zina Zagner, opowiada o perypetiach obudzonych po stu latach krasnali. Zagubione w dzisiejszym świecie, uczą się korzystania z techniki XXI wieku, spotykają na swojej drodze Kota – rezydenta mieszkania w jednym z bloków w naszym mieście, poznają także sprawczynię całego zamieszania – Wróżkę, która niechcący uśpiła naszych bohaterów i pomaga im w oswojeniu współczesności.

“Powrót krasnoludków” to inicjatywa aktorska adresowana do dzieci w wieku od 3 do 10 lat, które będą nie tylko widzami, ale także aktywnymi uczestnikami wydarzeń. Oczywiście, świetnie będą bawić się też rodzice, którzy towarzyszyć będą maluchom na przedstawieniu „Powrót krasnoludków”.

Premiera miała miejsce 10 grudnia 2011 roku.

Spektakl “Powrót Krasnoludków” – 10 grudnia 2011 – fot. Paweł Topolski