Przygody Pędrka Wyrzutka

Czas trwania: 95 min

Duża Scena

Najbliższy spektakl:

obecnie brak

Obsada:

Pędrek Wyrzutek

Dominik Rybiałek

Wielbłąd / Czarna Broda

Mariusz Szaforz
Mariusz Szaforz

Karabinierka / Monna Antymagatta

Kinga-Piaty
Kinga Piąty

Sprzedawczyni / Królowa Pingwinów

Monika Wenta
Monika Wenta

Wilk / Radca Doradca / Archilides

Kamil Urban
Kamil Urban

Pani Metaferejn / Pani Premierowa

Ewa-Sasiadek
Ewa Sąsiadek

Kapitan Metaferejn / Premier / Biała Broda

Ireneusz Pastuszak
Ireneusz Pastuszak

Koza / Zafrasowana / Drabina / Motacyllida

Matylda-Baczynska
Matylda Baczyńska

Autor

Stefan Themerson

Reżyser

Gabriel Gietzky

Adaptacja

Gabriel Gietzky

Asystent reżysera

Ireneusz Pastuszak

Inspicjent

Krystyna Fudyma

Kostiumy

Maria Kanigowska

Muzyka

Petr Komar Soudek

Scenografia

Maria Kanigowska

Wizualizacje

Tomasz Gawroński

Pędrek Wyrzutek zaprasza w podróż przez najdziwniejsze krainy dziecięcej wyobraźni. Próbując dowiedzieć się, kim jest?, spotka wielu bohaterów, z których każdy będzie mu poddawał wiele wskazówek, jak odpowiedzieć na to pytanie. Czy znajdzie odpowiedź? Czy przestanie być “Wyrzutkiem”? Czy znajdzie akceptację otoczenia? Tego będzie się można dowiedzieć na spektaklu “Przygody Pędrak Wyrzutka” wg opowieści Stefana Themersona.

Stefan Themerson stworzył powieść uniwersalną, która do dziś nie traci na wartości. To opowieść o wędrowcu, który przemierzając krainę pełną dziwnych postaci szuka odpowiedzi na jedno z najważniejszych pytań nurtujących nie tylko współczesnego człowieka: “Kim ja jestem?”

Pędrek Wyrzutek  to postać niezwykła. W zależności od tego kogo pytał o zdanie był po części człowiekiem, psem, słowikiem i rybą. Ludzie, bowiem widzieli w nim psa; dla psów był słowikiem, a dla słowików rybą. Zatem sam główny bohater, który nie został jasno zidentyfikowany przez autora budzi niemałą ciekawość i staje się dla czytelnika pewną łamigłówką. Niejasno określona tożsamość powoduje u Pędrka zagubienie; bohater koniecznie chce się dowiedzieć kim jest, w związku z tym udaje się w podróż, aby odnaleźć kogoś, kto odpowie na nurtujące go pytanie.

Spektakl prezentowany w ramach VII edycji Festiwalu dla dzieci “Mała Talia”. Projekt dofinansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Załączniki