Mój Pierwszy Teatr

Czas trwania: 50 min

Mała Scena

Najbliższy spektakl:

obecnie brak

Obsada:

Narratorka I / Gospodyni / Ogrodnik / Dzied

Ewa-Sasiadek
Ewa Sąsiadek

Narrator / Osioł / Stary Puchacz / Kruczek

Mariusz Szaforz
Mariusz Szaforz

Narratorka II / Papuga / Wyżlica / Wilczyca

Kinga-Piaty
Kinga Piąty

Niemowa

Piotr-Hudziak
Piotr Hudziak

Rex

Karol Śmiałek (gościnnie)

Asystent reżysera:

Mariusz Szaforz

Inspicjent

Krystyna Fudyma

Opieka artystyczna

Jakub Porcari

“Mój pierwszy teatr” to spektakl performatywny na podstawie ostatniego utworu napisanego przez Władysława Reymonta – baśni pod tytułem “Bunt”. To fantazja na temat relacji zwierząt i ludzi.

Głównym bohaterem jest pies Rex. Namawia zwierzęta z dworu w którym żyją, do odejścia od człowieka w poszukiwaniu własnego miejsca na ziemi, gdzie mogłyby prowadzić samodzielnie życie. Tysiące zwierząt domowych i dzikich, wyrusza w podróż za Rexem, marząc o wolnej, zielonej, bezpiecznej krainie, w której będą panować równość, sprawiedliwość, radość i miłość. Cel wyprawy wydaje się być bardzo szlachetny. Okazuje się jednak, że bez logicznego porządku człowieka i bez pracy, która ten porządek wymaga, tłum zwierząt nie jest w stanie zapanować nad rzeczywistością. Człowiek okazuje się być niezbędnym elementem natury, więc zwierzęta wyruszają w nową podróż, tym razem, w poszukiwaniu właśnie tego, co odrzuciły, czyli precyzyjnej struktury społecznej stworzonej przez człowieka – pana.

Spektakl jest skierowany do jak najszerszej widowni, od trzeciego do sto pięćdziesiątego roku! Ucząc się teatru, młodzi będą mogli się aktywnie i inteligentnie pobawić, a dorośli będą mieli szansę zastanowić się nad znaczeniem słowa “bunt”. Czymże on jest, dlaczego od czasu do czasu jest nam potrzebny i do czego prowadzi? Czym jest marzenie o wolności?

Prapremiera 06.12.2014 r. – Mała Scena

 Mała Scena, sala nienumerowana

Załączniki