Lokomotywa II

Czas trwania: 60 min

Duża Scena

Spektakl archiwalny

Obsada:

Aktor

Matylda-Baczynska
Matylda Baczyńska

Aktor

Monika Wenta
Monika Wenta

Aktor

Piotr-Hudziak
Piotr Hudziak

Aktor

Jerzy Pal
Jerzy Pal

Konduktor

Mariusz Szaforz
Mariusz Szaforz

Autor

Jan Brzechwa

Aleksander Fredro

Maria Konopnicka

Julian Tuwim

Reżyser

Mariusz Szaforz

Scenografia

Maciej Sroka

Kostiumy

Krystyna Szaforz

Opracowanie muzyczne

Tomasz Gębala

Mariusz Szaforz

Inspicjent, sufle

Aleksandra Stach

Czy spotkaliście już w Tarnowie Słonia Trąbalskiego? A może widzieliście dziś małpę w kąpieli lub Kaczkę Dziwaczkę? Czy Waszą drogę przebiegł dziś Stefek Burczymucha albo Pan Hilary, który po raz kolejny zgubił okulary…?

Jeżeli nie- nic straconego! W Teatrze Solskiego w Tarnowie będziecie mieli szansę spotkać się z tymi i wieloma innymi postaciami, które zamieszkują karty klasyki literatury dziecięcej. Reżyser Mariusz Szaforz zamierza zabrać Was w podróż przez szalony plac zabaw, na którym wszystko będzie możliwe – w piaskownicy zatańczy igła z nitką, na zjeżdżalni pojawi się spóźniony słowik, a pod kolorowym parasolem i na trzepaku… No właśnie? Co tam się wydarzy? Czyżby miała przejechać tamtędy lokomotywa z Julianem Tuwimem, Marią Konopnicką, Janem Brzechwą i Aleksandrem Fredro?

„Lokomotywa” to spektakl dla dzieci i rodziców. Najwyższej klasy literatura jest też świetnym materiałem scenicznym- to, co na kartce wydaje się zwyczajną historia, ożywione na scenie zabierze Was w barwną podróż do krainy wyobraźni. Pomoże w tym muzyka przygotowana przez Tomasza Gębalę. Czy wszyscy są już na pokładzie?

Odjazd!

Premiera odbyła się 6 grudnia 2012 roku.

———

5 czerwca 2016 roku spektakl  obchodził ZŁOTĄ 100  czyli setne przedstawienie.

Załączniki