Jakobi i Leidental

Czas trwania: 70 min

Scena Underground

Najbliższy spektakl:

obecnie brak

Obsada:

Rut Szachasz

Matylda-Baczynska
Matylda Baczyńska

Dawid Leidental

Jerzy Pal
Jerzy Pal

Itmar Jakobi

Bartosz Woźny (gościnnie)

Autor

Hanoch Levin

Przeklad

Michał Sobelman

Reżyseria i scenografia

Małgorzata Warsicka

Scenografia i kostiumy

Hanna Podraza

Muzyka

Karol Nepelski

Inspicjent, sufler

Aleksandra Stach

Przyjaźń Jakobiego i Leidentala przejdzie ciężką próbę, kiedy w ich spokojnym, polegającym głównie na piciu herbaty i grze w domino życiu pojawi się ta trzecia- czarująca fizycznością i muzycznym talentem Szahasz. Który z panów zdobędzie tę wyjątkową kobietę?

Hanoch Levin z właściwym sobie czarnym humorem analizuje relacje damsko- męskie, odczarowuje sentymentalne mity i każe swoim bohaterom skonfrontować się z pustką ich życia. W dramat wkomponowane są piosenki, będące muzycznym komentarzem do wydarzeń w sztuce. Jak to u Levina – groteska miesza się z powagą, śmiech z płaczem, nadzieja z jej brakiem. Czy w tym świecie możliwy jest happy end? 

Kameralny, piękny spektakl o ludzkich marzeniach i niedoskonałościach. Ciepły, zabawny, wzruszający. Świetnie grany przez całą trójkę aktorów z tarnowskiego teatru. Chciałabym zagrać w takim przedstawieniu…   Dorota Segda

Serdecznie polecam spektakl Jakobi i Leidental  – Hanocha Levina   w reżyserii Małgorzaty Warsickiej, ze znakomitą muzyką Karola Nepelskiego. Jest to jeden z najbardziej wzruszających, mądrych i zabawnych spektakli, jakie ostatnio oglądałem! Józef Żuk Opalski

NAGRODY:

Forum Młodej Reżyserii Kraków 2014 r. Nagroda ufundowana przez Stowarzyszenie Autorów ZAiKS dla Małgorzaty Warsickiej.

III Festiwal Debiutantów “Pierwszy kontakt” Toruń 2015 r.

Werdykt: Najlepszy Debiut Reżyserski – Małgorzata Warsicka za spektakl “Jakobi i Leidental” Teatru im. Ludwika Solskiego w Tarnowie za inteligentne odczytanie tekstu, zaskakująco dojrzałą pracę z aktorem, wrażliwość muzyczną oraz poszukiwanie własnej formuły kontaktu z widzem w celu jego aktywnego uczestnictwa w przedstawieniu. 

 Scena Underground – sala nienumerowana.

Załączniki