Znamy Repertuar do końca sezonu

Drodzy widzowie, zachęcamy do zapoznania się z repertuarem naszego teatru do końca czerwca 2019 r. W trwającym sezonie czekają nas jeszcze dwie premiery na Dużej Scenie – „Tango” Sławomira Mrożka oraz „Król Maciuś Pierwszy” bajka Marty Guśniowskiej na podstawie powieści Janusza Korczaka.

W lutym zagramy „Śluby panieńskie” Aleksandra Fredry w reżyserii Wojciecha Malajkata – spektakl, który otrzymał Nagrodę Publiczności podczas XXII Ogólnopolskiego Festiwalu Komedii TALIA 2018.
Na Małej Scenie zaprezentujemy muzyczny monodram z piosenkami Kory i zespołu Maanam w nowych aranżacjach, w wykonaniu Karoliny Gibki, wokalistki zespołu ex Maanam, czyli „Bądź taka, nie bądź taka” oraz “Heroiny” – historię słynnych Polek opowiedzianą na nowo i z dystansem.

Marzec będzie okazją by zobaczyć ostatnią premierę naszego teatru czyli „Trans-Atlantico” na podstawie „Trans-Atlantyku” i „Dziennika 1953-1969” Witolda Gombrowicza w reżyserii Tomasza Gawrona, a także „Balladynę” Juliusza Słowackiego w reżyserii Bożeny Suchockiej oraz pełne humoru spektakle muzyczne: „Piękną Lucyndę” Mariana Hemara i „Starsi Panowie znów” z piosenkami Kabaretu Starszych Panów.

W kwietniu na Dużą Scenę powróci trzymająca w napięciu czarna komedia Martina  McDonagha „Porachunki z katem” w reżyserii Marcina Hycnara.

W maju zapraszamy szczególnie na premierowe „Tango” Sławomira Mrożka w reżyserii Edwarda Wojtaszka, które na Dużej Scenie będzie można oglądać od 11 maja. Na Scenie Underground będzie okazja zobaczyć spektakl „Blackbird” na podstawie obsypanego nagrodami tekstu Davida Harrowera.

Sezon zakończymy w czerwcu spektaklem muzycznym „Apetyt na czereśnie” na podstawie tekstu Agnieszki Osieckiej.

W repertuarze nie zabraknie propozycji dla najmłodszych widzów. 1 czerwca odbędzie się premiera „Króla Maciusia Pierwszego” Marty Guśniowskiej na podstawie ponadczasowej powieści Janusza Korczaka w reżyserii Tomasza Piaseckiego.

Najmłodszych zapraszamy także na „Tajemniczy ogród” „Małego Księcia” w lutym, „Pinokia” w marcu, „Księgę lasu”„Lato Muminków” i „Powrót Krasnoludków” w kwietniu oraz „Akademię Mr Kleks” w czerwcu.

Rezerwacje: 14 688-32-87, 784-976-025, 668 323 998, kasabiletowa@teatr.tarnow.pl

Serdecznie zapraszamy!