Znamy już repertuar do końca stycznia 2019

Zachęcamy do zapoznania się z repertuarem do końca stycznia. Nowy sezon rozpoczniemy premierą ponadczasowej komedii Aleksandra Fredry „Śluby panieńskie” w reżyserii Wojciecha Malajkata. 

Premiera odbędzie się 16 września 2018 r. na Dużej Scenie, pokazy przedpremierowe: 14, 15 września 2018 r. Spektakl zainauguruje XXII Ogólnopolski Festiwal Komedii Talia.

Październik będzie okazją by zobaczyć premiery kończącego się sezonu: „Balladynę” w reżyserii Bożeny Suchockiej oraz błyskotliwą komedię Williama Shakespeare’a „Poskromienie złośnicy” w reżyserii Anny Gryszkówny. Na Małej Scenie również nie zabraknie najnowszych spektakli. Zapraszamy na naszą ostatnią premierę – tragikomiczny spektakl muzyczny „Heroiny” w reżyserii Agaty Biziuk, zabawne i wzruszające „Płuca” oraz monodram z piosenkami Kory i zespołu Maanam „Bądź taka nie bądź taka”.

W październiku i listopadzie na Małej Scenie zagramy zakwalifikowaną do finału Ogólnopolskiego Konkursu na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej „Ikebanę”. W repertuarze nie zabraknie lubianych komedii: 19, 20 i 21 października zapraszamy na „W pokoju obok”, 10, 13 i 15 listopada na klasyczną angielską komedię „Zimorodek” a 21, 22 i 23 listopada na pełnego ironii, nieprzyzwoicie śmiesznego „Brzydala”.

Polecamy także trzymającą w napięciu czarną komedię Martina McDonagha „Porachunki z katem” w reżyserii Marcina Hycnara, którą zagramy 16, 17 i 18 listopada na Dużej Scenie oraz spektakl muzyczny „Apetyt na czereśnie” na podstawie tekstu Agnieszki Osieckiej.

W repertuarze nie zabraknie propozycji dla najmłodszych widzów. Od 28, 29, 30 listopada oraz 1 grudnia zagramy nowatorską adaptację powieści Jana Brzechwy „Akademię Mr Kleks”. Zapraszamy także na klasykę literatury dziecięcej: „Małego Księcia” „Tajemniczy ogród” i „Lokomotywę II”.

Rezerwacje biletów: 14 688 32 87, 784 976 025. Serdecznie zapraszamy!