Złota “Lokomotywa”

Już 5 czerwca o godz. 16.00 po raz setny, na deskach tarnowskiej sceny zostanie zagrana „Lokomotywa II”. Spektakl familijny na podstawie tekstów Jana Brzechwy, Aleksandra Fredry, Marii Konopnickiej oraz Juliana Tuwima w reżyserii Mariusza Szaforza.

Teksty znanych i lubianych klasyków polskiej literatury przeniesione na scenę przez zespół Solskiego okazał się prawdziwym hitem. Niespełna cztery lata od premiery „Lokomotywę II” obejrzało blisko 30 tysięcy osób i zagrano 100 razy (!).

Taka statystyka bardzo cieszy. Udowadnia, że obok współczesnych amerykańskich produkcji jest miejsce dla klasyki polskiej poezji dziecięcej – mówi Rafał Balawejder dyrektor teatru. „Kaczka dziwaczka”, „Murzynek Bambo”, czy „Paweł i Gaweł” recytowane przez dzieci wraz z aktorami, a wywołujące niejeden uśmiech na twarzach dorosłych, to tylko niektóre niezapomniane sceny spektaklu.

Przystępując do realizacji przedstawienia oparliśmy się na tekstach, na których my sami wychowaliśmy się i powstał quasi-kabaret dla wszystkich pokoleń. Ogromną radość sprawia nam gdy na przedstawienie przychodzą rodzice z dorosłymi dziećmi, a te jeszcze ze swoimi dziećmi. Bo zrobiliśmy, to po to by dzieci zobaczyły dobrą literaturę na scenie, a rodzicie cofnęli się do lat młodości – dodaje Mariusz Szaforz, aktor oraz reżyser przedstawienia.

Niebanalnie dobrana muzyka, nawiązująca do największych przebojów polskich i zagranicznych oraz kolorowe kostiumy, prosta scenografia i  wyrazista gra aktorska, przenoszą w bajkowy świat zabawy całe rodziny.

Z okazji tego wyjątkowego jubileuszu, teatr przygotował specjalną cenę 10 zł za bilet. Szczegóły w kasie biletowej teatru oraz pod numerem telefonu 14 688 32 88.

A zespołowi „Lokomotywy II” życzymy 200 lat!

Jan Brzechwa, Aleksander Fredro, Maria Konopnicka, Juliana Tuwim
„Lokomotywa II”
reżyseria Mariusz Szaforz, scenografia: Maciej Sroka, kostiumy: Krystyna Szaforz, opracowanie muzyczne: Tomasz Gębala, Mariusz Szaforz; występują: Bogusława Podstolska-Kras, Monika Wenta, Piotr Hudziak, Jerzy Pal, Mariusz Szaforz
Premiera odbyła się 6 grudnia 2012 roku na Dużej Scenie

Zaproszenie na spektakl 

Załączniki